Het Korps Politie Suriname (KPS) heeft gisteren het bekende “politieposthuis 6” op de hoek van de Anamoestraat en Plutostraat officieel opnieuw in gebruik genomen. Vanuit deze locatie zal het Quick Response Team (QRT-Noord) opereren, een gespecialiseerde eenheid gericht op snelle interventies bij ernstige misdrijven zoals inbraken en berovingen.
De heropening werd bijgewoond door hoge politiefunctionarissen, buurtwachtleden en lokale ondernemers. De korpschef, hoofdcommissaris van politie Bryan Isaacs, benadrukte in zijn toespraak dat de politie haar strategieën voortdurend aanpast om de veiligheid in Suriname te verbeteren.
“Burgers en ondernemers moeten zich veilig voelen. Dit is een eerste stap naar samenwerking met particuliere beveiligingsbedrijven en buurtwachten,” aldus Isaacs.
QRT-Noord, dat sinds augustus 2024 actief is, bestaat uit speciaal getrainde politieambtenaren en heeft al meerdere verdachten van zware misdrijven aangehouden. De eenheid zal surveilleren en direct reageren op meldingen van misdrijven in Paramaribo-Noord.
Jerry Miranda, voorzitter van het Buurtwacht Collectief, prees het initiatief om de politie dichter bij de samenleving te brengen. Hij onderstreepte dat veiligheid een gedeelde verantwoordelijkheid is tussen politie, buurtbewoners en andere veiligheidsdiensten.
De politie onderzoekt momenteel mogelijkheden om ook in Wanica een Quick Response Team op te zetten. Voor noodsituaties is QRT-Noord bereikbaar via telefoonnummer 451500.
- Surinaamse man veroordeeld tot drie jaar cel in België voor…..
- Gewelddadige diefstal op Kennedyweg: slachtoffers beroofd o…..
- Verklaring NDP: Gerechtigheid?..
- Delreo Newman volgt Mike Antonius op als voorzitter Canto..
- President vraagt internationale bedrijven om te investeren..
- Procureur-Generaal brengt oriëntatiebezoek aan Apoera..
- 14-jarige MULO-scholier opgepakt voor bedreigende uitlating…..
- Passagier in taxi te Stolkertsijver opgepakt voor bezit vuu…..
- Veertienjarige muloleerling opgesloten na bedreigen leerkra…..
- Toename diefstallen Jarikaba Wooncentrum aanleiding gesprek…..
- HvJ spreekt Adhin vrij in hoger beroep, OM teruggefloten..
- EZ en AdeKUS ondertekenen MoU en richten FabLab op..
- I-Care Polikliniek voor Oogaandoeningen versterkt oogzorg i…..
- Rekenkundig bekeken..
- NDP: Na politieke achtervolging OM nu gerechtigheid..
- Man aangehouden te Stolkertsijver voor illegaal vuurwapen b…..
- NDP verheugd over volledige vrijspraak ondervoorzitter Adhi…..
- ‘Geen redelijke en billijke afweging van gronden om Ashwin …..
- PRO breekt met etnische politiek en levert integere bestuur…..
- PALU: Het RVI sprookje van Santokhi: Wie biedt meer?..
- Voedselpakketten..