Verschillende scholen die tijdens de verkiezingen op 25 mei zijn gebruikt als stembureau, zijn nog niet opgeruimd terwijl het onderwijs vandaag weer begint. Op meerdere locaties zijn nog tenten, vlaggen en ander propagandamateriaal van politieke partijen zichtbaar. Ook is er sprake van vervuilde schoolterreinen.
Politieke vlaggen zijn nog niet verwijderd van de schoolterreinen. Foto: Suriname suriname
Een opvallend voorbeeld is de Veritasschool aan de Nieuwweergevondenweg, waar nog vlaggen van politieke partijen op en rond het schoolterrein te zien zijn. Daarbij liggen er ook afvalmaterialen zoals bekers, softdrinkflessen en portiebakjes verspreid over het terrein. Ook op een school aan de Latourweg zijn nog borden, vuil en propagandamateriaal aangetroffen.
Onderminister van Binnenlandse Zaken, Maurits Hassankhan, reageerde op de situatie en benadrukte dat de verantwoordelijkheid voor het opruimen bij de politieke partijen ligt. “De tenten en vlaggen zijn door de partijen zelf geplaatst. Het opruimen ervan is geen taak van de verkiezingsorganisatie, maar van de partijen die deze materialen hebben aangebracht,” aldus Hassankhan.
Ook Rihanto Hardjopawiro, hoofd van het Algemeen Secretariaat Verkiezingen, wijst naar de districtscommissarissen en de politieke organisaties zelf als verantwoordelijken voor het herstel van de netheid op de schoolterreinen.
- VHP enige partij in oppositiebanken..
- Breaking: Rusland mogelijk vicepresidentskandidaat..
- 62-jarige bromfietser gewond bij aanrijding op Indira Gandh…..
- ABOP gaat ook de intentieverklaring coalitievorming tekenen..
- ABOP had meer zetels verwacht, maar respecteert verkieingsu…..
- Japan doneert 200 boeken aan Suriname Diplomaten Instituut..
- Breaking: ABOP komt in de NDP-coalitie..
- Bhola: “Telling komt goed, geen ruimte voor manipulatie…..
- Debuutroman multi-getalenteerde Simone Spong..
- VHP vraagt om hertellingen, maar voert tegelijk overleg met…..
- Minder kiezers hebben voor NPS gestemd..
- VES: ‘Het valt te betwijfelen of NDP lering heeft getrokken…..
- Drie drugsverdachten gearresteerd..
- Zowel NDP als VHP hebben contact gezocht met A20 voor coali…..
- NDP rekent op 20 zetels..
- NDP-coalitie beschikt over ruime meerderheid in VVV..
- VHP: vraagt om hertellingen in Nickerie, Paramaribo en Wani…..
- Tien jaar On Stage Performing Arts: jonge spelers, grote ve…..
- August Robbert Errold Neus..
- Verdachte inbraak I.P.J. Berkenveldschool biedt verontschul…..
- VHP wil hertelling in meerdere districten..