Verschillende scholen die tijdens de verkiezingen op 25 mei zijn gebruikt als stembureau, zijn nog niet opgeruimd terwijl het onderwijs vandaag weer begint. Op meerdere locaties zijn nog tenten, vlaggen en ander propagandamateriaal van politieke partijen zichtbaar. Ook is er sprake van vervuilde schoolterreinen.
Politieke vlaggen zijn nog niet verwijderd van de schoolterreinen. Foto: Suriname suriname
Een opvallend voorbeeld is de Veritasschool aan de Nieuwweergevondenweg, waar nog vlaggen van politieke partijen op en rond het schoolterrein te zien zijn. Daarbij liggen er ook afvalmaterialen zoals bekers, softdrinkflessen en portiebakjes verspreid over het terrein. Ook op een school aan de Latourweg zijn nog borden, vuil en propagandamateriaal aangetroffen.
Onderminister van Binnenlandse Zaken, Maurits Hassankhan, reageerde op de situatie en benadrukte dat de verantwoordelijkheid voor het opruimen bij de politieke partijen ligt. “De tenten en vlaggen zijn door de partijen zelf geplaatst. Het opruimen ervan is geen taak van de verkiezingsorganisatie, maar van de partijen die deze materialen hebben aangebracht,” aldus Hassankhan.
Ook Rihanto Hardjopawiro, hoofd van het Algemeen Secretariaat Verkiezingen, wijst naar de districtscommissarissen en de politieke organisaties zelf als verantwoordelijken voor het herstel van de netheid op de schoolterreinen.
- Regels voor stemmen bij volmacht..
- TrackDrip stopt: lokaal streaminginitiatief bezwijkt onder …..
- GOED GEREGEERD, SLECHT UITGELEGD FABEL..
- Bewolkt in de ochtend met onweer in de middag..
- Santokhi ergert zich aan tweestrijdige standpunten bij invo…..
- Dominee Paul Doth voorgoed uit Suriname..
- Man dringt Poolse universiteit binnen met bijl..
- Jules Albert Wijdenbosch (83) Paramaribo 30-4-2025..
- Jacqueline Elisabeth (74) Amsterdam 4-5-2025..
- Zwarte rook, geen paus gekozen bij eerste stemming in concl…..
- Mathoera: verandering bij defensie zichtbaar..
- Inhoudelijke behandeling Money Laundering-zaak K.C. start 5…..
- Campus Village bij AdeKUS opgeleverd: stap naar toegankelij…..
- Studenten leggen onderwijsproblemen voor aan president..
- Column: Positieve mindset..
- Dorpsbestuur Pokigron legt knelpunten voor aan president..
- Op weg naar 25 mei: Santokhi sluit zichzelf bij voorbaat ui…..
- Santokhi heeft geen moeite met ambities van partijgenoten..
- Zorgcrisis bij Esther Stichting houdt aan..
- Koop of verkoop oproepingskaart is strafbaar..
- Annand Jagesar waarschuwt voor risico’s bij olie-exploitati…..