Het politiebureau Nieuwe Haven is officieel vernoemd naar inspecteur Herman Gooding, als eerbetoon aan de invloedrijke politiefunctionaris die een blijvende impact heeft gehad op de gemeenschap. De naamsverandering markeert een belangrijk moment voor zowel het politiekorps als de samenleving, en biedt erkenning voor de toewijding en moed van inspecteur Gooding.
De plechtigheid, die in het bijzijn van diverse hoogwaardigheidsbekleders plaatsvond, werd bijgewoond door de vicevoorzitter van De Nationale Assemblee, Dew Sharman, minister van Justitie en Politie, Kenneth Amoksi, en korpschef Bryan Isaacs. Diplomaten uit Frankrijk, Nederland en de Verenigde Staten waren ook aanwezig om hulde te brengen aan de nalatenschap van inspecteur Gooding. Daarnaast was de familie van de wijlen inspecteur goed vertegenwoordigd. De naamsverandering vond vandaag plaats.
President Chan Santokhi benadrukte tijdens de ceremonie het historische belang van de gebeurtenis en onderstreepte het belang van het begrijpen van de offers die zijn gebracht voor het herstel van de rechtsstaat. “Het is belangrijk, vooral voor de jonge generatie politieambtenaren, om de geschiedenis te begrijpen,” zei de president.
Minister Amoksi sprak over de blijvende erfenis van inspecteur Gooding en benadrukte dat het politiebureau Nieuwe Haven nu een speciale betekenis heeft voor het korps en de familie. “Dit wordt de plaats waar politiemensen en familieleden hem zullen gedenken,” aldus Amoksi.
Korpschef Isaacs sprak zijn waardering uit voor het eerbetoon en benadrukte de noodzaak van een sterk, gerespecteerd politiekorps dat de rechtsstaat beschermt. “Deze naamsverandering is niet alleen een eerbetoon, maar ook een herinnering aan de toewijding van onze politiemensen,” zei Isaacs.
De familie van inspecteur Gooding werd speciaal bedankt voor hun steun en opoffering. Melinda Nijbroek-Gooding, dochter van inspecteur Gooding, noemde de gebeurtenis een bijzonder moment voor de familie.
“Vandaag herdenken we ook de geboortedag van mijn vader. Indien hij in leven was, zou hij 82 jaar oud geworden zijn,” zei zij. “Dit is de eerste stap, en we hopen dat er na zoveel jaren eindelijk gerechtigheid komt.”
- Brazilië richt zich op illegale houtkap in Amazonegebied..
- Suriname en België bespreken mogelijkheden Skills Mobility …..
- Man voor de rechter na dodelijke steekpartij..
- Drugs en vuistvuurwapen aangetroffen en inbeslaggenomen; t…..
- Vorige regering liet land achter met US$ 3,9 miljard schuld…..
- Guno Burleson wint eerste etappe sneldamtoernooi..
- Santokhi naar Caricom-top in Barbados..
- Solar Project Kabalebo Nature Resort officieel in gebruik g…..
- Plein: ‘Wij blijven ons richten op vraagstukken die de same…..
- Vandaag regen en onweersbuien..
- Rosita Florentine Huyshest (88) Rotterdam 10-2-2025..
- Vliegtuig crasht op landingsbaan Toronto, zeker 15 gewonden..
- Ingrid Virginia Jordan (66) Groningen 14-2-2025..
- Edwin Franciscus De Noten (86) Diemen/Amsterdam 16-2-2025..
- 16 politieke partijen hebben afspraak met CHS..
- Wegomlegging Nieuwe Haven..
- Column: Overloop polonaise in volle gang..
- President neemt deel aan 48ste Caricom Staatshoofden Vergad…..
- Hernhutterstraat overbelast: verkeer- en gezondheidsrisico’…..
- Bhikharie geschokt door aanwezigheid King bij ABOP-manifest…..
- Minister Mathoera: ‘Mijn doel is Suriname te dienen’..