Het politiebureau Nieuwe Haven is officieel vernoemd naar inspecteur Herman Gooding, als eerbetoon aan de invloedrijke politiefunctionaris die een blijvende impact heeft gehad op de gemeenschap. De naamsverandering markeert een belangrijk moment voor zowel het politiekorps als de samenleving, en biedt erkenning voor de toewijding en moed van inspecteur Gooding.
De plechtigheid, die in het bijzijn van diverse hoogwaardigheidsbekleders plaatsvond, werd bijgewoond door de vicevoorzitter van De Nationale Assemblee, Dew Sharman, minister van Justitie en Politie, Kenneth Amoksi, en korpschef Bryan Isaacs. Diplomaten uit Frankrijk, Nederland en de Verenigde Staten waren ook aanwezig om hulde te brengen aan de nalatenschap van inspecteur Gooding. Daarnaast was de familie van de wijlen inspecteur goed vertegenwoordigd. De naamsverandering vond vandaag plaats.
President Chan Santokhi benadrukte tijdens de ceremonie het historische belang van de gebeurtenis en onderstreepte het belang van het begrijpen van de offers die zijn gebracht voor het herstel van de rechtsstaat. “Het is belangrijk, vooral voor de jonge generatie politieambtenaren, om de geschiedenis te begrijpen,” zei de president.
Minister Amoksi sprak over de blijvende erfenis van inspecteur Gooding en benadrukte dat het politiebureau Nieuwe Haven nu een speciale betekenis heeft voor het korps en de familie. “Dit wordt de plaats waar politiemensen en familieleden hem zullen gedenken,” aldus Amoksi.
Korpschef Isaacs sprak zijn waardering uit voor het eerbetoon en benadrukte de noodzaak van een sterk, gerespecteerd politiekorps dat de rechtsstaat beschermt. “Deze naamsverandering is niet alleen een eerbetoon, maar ook een herinnering aan de toewijding van onze politiemensen,” zei Isaacs.
De familie van inspecteur Gooding werd speciaal bedankt voor hun steun en opoffering. Melinda Nijbroek-Gooding, dochter van inspecteur Gooding, noemde de gebeurtenis een bijzonder moment voor de familie.
“Vandaag herdenken we ook de geboortedag van mijn vader. Indien hij in leven was, zou hij 82 jaar oud geworden zijn,” zei zij. “Dit is de eerste stap, en we hopen dat er na zoveel jaren eindelijk gerechtigheid komt.”
- Initiatiefnemers OPTSU hebben geen politieke ambitie..
- Honduras verlengt uitleveringsverdrag met VS..
- ‘Het waarom beantwoord’ in Theater Thalia..
- Plempie ontkent gewapende kettingroof, maar blijft aangehou…..
- ‘Platform Grondzaken’ ingesteld voor grondprobl…..
- ‘OPTSU optie om Suriname blijvend uit armoede te halen’..
- Omzetting Telesur naar NV maakt overeenkomst met Samsung mo…..
- Lichte regen in de ochtend en buien in de middag..
- SLM vliegt weer op route Paramaribo-Cayenne-Belem..
- Suvobo-secretaris Manhoef: ‘Nieuwe regels ter voorbereiding…..
- Ruim 150 zwarte zwaardwalvissen gestrand bij Tasmanië, wein…..
- Irène Sijpenhof – Belfor (81) Amsterdam 16-2-2025..
- Naomi Eliza Robinson (95) Paramaribo 16-2-2025..
- Onderzoek moord inspecteur Gooding voor 3e keer opgestart..
- Eddy Wijngaarde ontvangt Rotary Vocational Excellence Award…..
- Voor dodelijk aangereden door bromfietser..
- OPTSU streeft naar 8 zetels; wil een optie zijn..
- VS-deportaties leggen mensensmokkel vanuit India via Surina…..
- Inkomsten SWM nog niet op het gewenste niveau..
- KPS voert Operatie Blitz uit..
- Suriname evalueert corruptiebestrijding tijdens UNCAC revie…..