Het Korps Politie Suriname (KPS) heeft onlangs een intensieve training in jeugd- en zedenzaken afgerond, verzorgd door gespecialiseerde zedenpolitiefunctionarissen uit Nederland. De training, die plaatsvond van maandag 17 maart tot en met vrijdag 28 maart 2025, had als doel de kennis en vaardigheden van Surinaamse politieambtenaren op dit gevoelige gebied te versterken.
De training werd gehouden op de Politie Academie en het Jeugddoorgangscentrum Opa Doeli, en richtte zich op politieambtenaren van diverse afdelingen, waaronder Jeugdzaken, Regio Oost, Regio West (Politie Jeugddoorgangscentrum Nickerie), Regio Wanica en Regio Zuid. Daarnaast werden drie medewerkers opgeleid tot jeugdrechercheur-trainers, om de expertise binnen het KPS verder te kunnen verspreiden.
Een belangrijk onderdeel van de training was gericht op verhoortechnieken, waarbij de cursisten praktijkgerichte instructies ontvingen in de verhoorstudio van Opa Doeli. De nadruk lag op het zorgvuldig en professioneel verhoren van zowel verdachten als slachtoffers, met inachtneming van de geldende wet- en regelgeving en ethische richtlijnen.
De training werd afgesloten met een officiële certificaatuitreiking, waarbij de deelnemers werden toegesproken door diverse hoogwaardigheidsbekleders, waaronder vertegenwoordigers van de korpsleiding en het Openbaar Ministerie.
- Anita Johanna Caupain (65) Venray 31-3-2025..
- BLTO hervat onderwijsproces; goede afspraken gemaakt..
- Jonge politici uit de VHP, NPS en DNL in fel debat met elka…..
- Hier mijn samenvatting..
- Man loopt bij gewapende overval schotwonden op aan een been…..
- Is de NDP wel of geen ‘Ghetto Partij’, en waarom schaamt de…..
- 26-jarige bromfietsdief in de kraag gevat ..
- Vuurwapengevaarlijke verdachte Dwight ‘Kwaikie’ Lantfeld ge…..
- Column: Hoofdrol voor de kiezer; geen chaos achter de scher…..
- VHP ondro oso booschap: goede werk moet afgemaakt worden; w…..
- Surinamers kunnen eenvoudiger Curaçao worden uitgezet..
- Abiteng prijst financieel beleid: “Uitgaven verlaagd, inkom…..
- Ramadhin: ‘Volksgezondheid overgenomen in staat van financi…..
- Belfort: de man van het volk, zonder oppositie en coalitie..
- Klinisch chemisch lab AZP kan tijdelijk niet alle bloedtest…..
- Waterschapsbesturen starten 2025 met overleg over duurzaam …..
- Tijdelijke uitval bloedtesten bij Klinisch Chemisch Laborat…..
- Bee over het overlijden van Belfort: ‘ik moet mij even herp…..
- Genoeg is genoeg: Het volk verdient beter..
- Stiefvader vast na aangifte van verkrachting minderjarige..
- Vp Brunswijk geschokt en verdrietig over het overlijden van…..