Het Korps Politie Suriname (KPS) heeft onlangs een intensieve training in jeugd- en zedenzaken afgerond, verzorgd door gespecialiseerde zedenpolitiefunctionarissen uit Nederland. De training, die plaatsvond van maandag 17 maart tot en met vrijdag 28 maart 2025, had als doel de kennis en vaardigheden van Surinaamse politieambtenaren op dit gevoelige gebied te versterken.
De training werd gehouden op de Politie Academie en het Jeugddoorgangscentrum Opa Doeli, en richtte zich op politieambtenaren van diverse afdelingen, waaronder Jeugdzaken, Regio Oost, Regio West (Politie Jeugddoorgangscentrum Nickerie), Regio Wanica en Regio Zuid. Daarnaast werden drie medewerkers opgeleid tot jeugdrechercheur-trainers, om de expertise binnen het KPS verder te kunnen verspreiden.
Een belangrijk onderdeel van de training was gericht op verhoortechnieken, waarbij de cursisten praktijkgerichte instructies ontvingen in de verhoorstudio van Opa Doeli. De nadruk lag op het zorgvuldig en professioneel verhoren van zowel verdachten als slachtoffers, met inachtneming van de geldende wet- en regelgeving en ethische richtlijnen.
De training werd afgesloten met een officiële certificaatuitreiking, waarbij de deelnemers werden toegesproken door diverse hoogwaardigheidsbekleders, waaronder vertegenwoordigers van de korpsleiding en het Openbaar Ministerie.
- Panama en Nederland koplopers voor Guyana’s olie-export Q1 …..
- Gopal: Santokhi beloofde jongeren een stuk grond maar geeft…..
- Bouw ‘Surinaamse’ FPSO SBM Offshore vordert..
- BUITENLANDBELEID VS RAAKT SURINAME..
- Wolken blijven, kans op regen..
- “Parlement moet zorgen voor verankering van hervormingen in…..
- Meisje denkt steen met tanden te vinden, blijkt antieke sch…..
- Letitia Lorette Slijngard (42) Amstelveen 3-4-2025..
- Celita Cornelia Landbrug (76) Paramaribo 28-3-2025..
- Gajadien: LVV is vaker in opspraak gekomen..
- Presidentiële groep: Suriname moet zich voorbereiden op oli…..
- Ramautarsing: “Regering strooit met geld dat ze niet heef…..
- Reactie Jerrel Pawiroredjo op het artikel van de VES..
- Eckhorst: schuldratio Suriname ruim 40% lager dan oorspronk…..
- ‘Fiba certification’ voor Surinaamse arbiters in Guyana..
- Zestigplussers krijgen royalty’s van niets..
- Zeewier legt druk op visserijsector: vissers slaan alarm ov…..
- Olieprijzen blijven duiken uit angst wereldwijde handelsoor…..
- Column: Borrelpraat no. 866..
- Olie en Gas: Kans voor Suriname, als we klaar zijn..
- Zware aanrijding tussen twee auto’s eindigt in steekpartij …..