De Tsjechische politie probeert al jaren een heuse racewagen op te sporen die alleen geschikt is om te racen op een circuit. De eigenaar slaagt er al zes jaar lang in om over snelwegen te rijden zonder gepakt te worden, aldus bericht onder andere Het Laatste Nieuws in België.
Vorige week is de felrode, op een Formule 1-wagen lijkende wagen, opnieuw opgedoken op de Tsjechische snelwegen. Video’s en foto’s die op social media circuleren, tonen hoe de wagen met zeer hoge snelheid over de D4-snelweg raast, ten zuidwesten van Praag. De bestuurder draagt steeds een helm en is daardoor onherkenbaar.
Un homme a mis une ancienne GP2 modifiée en Ferrari/Marlboro sur une autoroute en République Tchèque ! pic.twitter.com/llGRFc0KrM— Scuderia Ferrari FRA (@FerrariF1FRA) August 14, 2022
De politie zou hem op heterdaad moeten betrappen. De racewagen staat ook niet geregistreerd en is onverzekerd.
Hoewel de auto eruitziet als een Formule 1-wagen, gaat het om een Dallara-racewagen uit de GP2-klasse, bekend als Formule 2.
Als de bestuurder ooit gepakt wordt, kunnen hem een fikse rekening én mogelijk een gevangenisstraf boven het hoofd hangen. Alleen al het rijden zonder verzekering levert een boete op die tot inbeslagname van het voertuig kan leiden. Mocht bewezen worden dat het om een illegale straatrace gaat, dan kan de bestuurder zelfs een celstraf van 2 jaar boven het hoofd hangen.
Maar, hij weet echter nog steeds uit handen van de politie te blijven.
- Hof van Justitie: ‘Blijk van waardering geen inbreuk op tri…..
- Ex-minister Regillio Dodson aangehouden na schietpartij..
- Al langer dan 10 jaar geen deugdelijk overzicht van uitgege…..
- Schorsing SLM-topman Gonesh tijdelijk opgeheven..
- Drempelkosten bij SEH blijven SRD 300; geen sprake van verh…..
- Hof van Justitie: dankplakkaten geen beloning maar erkennin…..
- Misiekaba: ‘Medicijnen worden weer betaalbaar en toegankeli…..
- Miljoenen zoek na uitbetaling sociale uitkeringen..
- Training ‘Change Management’ in teken duurzaam beheer visse…..
- Levenslange celstraf voor ‘seriële predator’ wegens kinderm….
- Britse landmacht wijst rekruten af wegens slechte tanden.
- Venezuela stuurt troepen naar Colombiaanse grens terwijl VS….
- Brazilië weigert Israëlische ambassadeur: diplomatieke cris….
- Schorsing Gonesh niet van de baan..
- Minister Pokie ondersteunt schooltassenproject Stichting 1 …..
- Suriname en WWF bundelen krachten tegen illegale visserij..
- Trump wil beëindiging licenties voor ABC en NBC.
- RvC SLM heft schorsing directeur Gonesh op.
- OWRO vervangt kentekenplaten dienstvoertuigen voor meer tra….
- Minister Pokie doneert 320 schooltassen aan stichting 1 voo….
- Twee hunners aangehouden door RBTP..