Het verdedigingsteam in de strafzaak tegen het Rotterdamse geldwisselkantoor Suri-Change wil nog veel extra getuigen horen. Op de wensenlijst staan bijvoorbeeld de veroordeelde cocaïnehandelaar Piet W. en Peggy Bouterse, de dochter van de overleden ex-president van Suriname, Desi Bouterse. Dat bleek dinsdag bij de rechtbank in Rotterdam, aldus bericht RTV Rijnmond.
Peggy Bouterse kan volgens de advocaten meer vertellen over een vergunning die Suri-Change mogelijk versneld zou hebben gekregen. Piet W. zou kunnen toelichten waarom hij al dan niet zaken deed met Suri-Change. De rechtbank beslist over een paar weken of de wensen van de advocaten worden ingewilligd.
Suri-Change wordt door justitie gezien als een criminele organisatie en wordt in verband gebracht met zaken als witwassen, ondergronds bankieren en het vervalsen van facturen. Het zou daarbij gaan om vele miljoenen euro’s. In de strafzaak zijn vier verdachten aangeklaagd, van wie er drie uit dezelfde familie komen. Het gaat om vader Chan M. (75) en twee zonen van 47 en 51 jaar oud.
De politie deed in maart 2023 invallen bij Suri-Change en nam de administratie in beslag. Daarna ontplofte bij de kantoren het ene explosief na het andere. Een vestiging van Suri-Change aan de Dordtselaan in Rotterdam werd ook beschoten.
- Verhitte menigte haalt Monikarta op..
- 14-jarige scholier die bedreigende uitlatingen doet aangeho…..
- Tsang: “Machtigingswet NV Telesur mogelijk vrijbrief voor v…..
- Trump belooft Gaza over te nemen..
- Ashwin Adhin nu definitief een vrije man..
- Ramadhin en Bhikharie garanderen veiligheid voedselhulp Ind…..
- Oud-vicepresident Adhin ook in hoger beroep vrijgesproken..
- Adhin in hoger beroep ook vrijgesproken; OM teruggefloten..
- Brug Saramaccakanaal wordt op 26 maart opgeleverd..
- BREAKING NEWS – Hof van Justitie: ‘Adhin had niet mogen wor…..
- Minister Ramdin: ‘Amazonegebied heeft vitale functie voor d…..
- Politiebureau Nieuw Haven wordt vernoemd naar Herman Goodin…..
- Minister Landvreugd nog bestuurder stichting Excellence Top…..
- VOJ Atjoni richt eigen studentenraad en commissie op..
- Amerikaans leger vliegt eerste migranten naar Guantanamo Ba…..
- Presidentiële werkgroep Sportprojecten en Platform van buur…..
- Narcoticabrigade neemt onbeheerd aangetroffen (soft)drugs i…..
- Strengere controle op kassasystemen..
- Vandaag nog meer regenbuien en onweer..
- MES OP DE KEEL?..
- Santokhi en Ali bespreken voortgang brug Corantijnrivier..