De op 25 mei 2025 gekozen leden van De Nationale Assemblee (DNA), zijn op zondag 29 juni officieel beëdigd. Ten overstaan van fungerend voorzitter drs. Rabindre Parmessar, legden zij de eed of belofte af. Parmessar leidde de eerste vergadering in zijn hoedanigheid als oudste gekozen DNA-lid en werd daartoe aangewezen door president Chandrikapersad Santokhi.
Voordat tot beëdiging werd overgegaan, wees Parmessar op artikel 65 van de Grondwet van de Republiek Suriname. Volgens deze bepaling, dienen gekozen volksvertegenwoordigers de eed of belofte af te leggen alvorens zitting te nemen in het parlement. Parmessar riep de gekozen leden vervolgens in alfabetische volgorde bij familienaam, naar voren.
De beëdiging vond plaats door het afleggen van een eed of belofte, waarbij gekozen kon worden tussen het opsteken van de hand of het leggen van de hand op de borst. Aansluitend werd de eed of belofte bevestigd door een geestelijke. “Ik zweer (verklaar), dat ik, middellijk noch onmiddellijk, onder welke naam of welk voorwendsel ook, in verband met mijn verkiezing tot lid van De Nationale Assemblee aan iemand, wie hij ook zij, iets heb gegeven of beloofd, noch zal geven of beloven. Ik zweer (beloof) dat ik, om iets hoegenaamd in dit ambt te doen of te laten, van niemand hoegenaamd enige belofte of geschenken zal aannemen, middellijk of onmiddellijk”, klonk het vijftigmaal uit de mond van de nieuwe parlementariërs.
De eerste parlementariër die beëdigd werd, was David Abiamofo (ABOP), de laatste Chuanrui Wang (VHP). Parmessar feliciteerde de leden na afloop en benadrukte, dat zij hiermee het laatste formele document bezaten voor toelating als lid van het hoogste staatsorgaan. De toelating werd bevestigd in de daaropvolgende buitengewone openbare vergadering waarmee de nieuwe zittingsperiode 2025-2030 officieel van start ging.
President Chandrikapersad Santokhi zal op een later moment worden beëdigd, omdat het presidentschap onverenigbaar is met het lidmaatschap van De Nationale Assemblee.
The post Parlementaire zittingsperiode 2025-2030 officieel gestart ..
- Korpschef Isaacs: “We werken aan integriteit binnen het pol…..
- Boldewijn waarschuwt voor politieke instabiliteit bij krapp…..
- Energietransitie vereist betrokkenheid elke Surinamer..
- Morgen herdenking 180 Jaar Boeroes in Suriname..
- Eerste overwinning Yellow Birds in hoofdklasse basketbalcom…..
- Gevaarlijke voorwerpen aangetroffen bij tassencontrole op m…..
- Reactie op artikel Ramsukul..
- Wong Loi Sing bij nieuwe solo-expositie: ‘Ik oefen nog elke…..
- Ex-partner richt woede op moeder van kind..
- Suriname en Uruguay klaar voor nieuwe fase in offshore ener…..
- TotalEnergies en Suriname Energy Chamber versterken samenwe…..
- Gevaarlijke voorwerpen gevonden bij tassencontrole Mulo Wag…..
- Goerdat beroept zich op wettelijke onverenigbaarheid voor n…..
- SAO plaatst gezondheidsdag in teken 45-jarig jubileum en tr…..
- Awasa-dans en Surinaamse lekkernijen trekken publiek in Chi…..
- Gezondheidsdag, startsein viering 45 jaar SAO..
- Boldewijn verwacht dat nieuwe president in parlement wordt …..
- Mahonieboom DNA omgevallen..
- Fête de la Musique 2025 brengt meer dan 40 artiesten samen …..
- TotalEnergies en Surinaamse Energiekamer sluiten partnersch…..
- Minister Raghoebarsing zwijgt over koersstijging..