De op 25 mei 2025 gekozen leden van De Nationale Assemblee (DNA), zijn op zondag 29 juni officieel beëdigd. Ten overstaan van fungerend voorzitter drs. Rabindre Parmessar, legden zij de eed of belofte af. Parmessar leidde de eerste vergadering in zijn hoedanigheid als oudste gekozen DNA-lid en werd daartoe aangewezen door president Chandrikapersad Santokhi.
Voordat tot beëdiging werd overgegaan, wees Parmessar op artikel 65 van de Grondwet van de Republiek Suriname. Volgens deze bepaling, dienen gekozen volksvertegenwoordigers de eed of belofte af te leggen alvorens zitting te nemen in het parlement. Parmessar riep de gekozen leden vervolgens in alfabetische volgorde bij familienaam, naar voren.
De beëdiging vond plaats door het afleggen van een eed of belofte, waarbij gekozen kon worden tussen het opsteken van de hand of het leggen van de hand op de borst. Aansluitend werd de eed of belofte bevestigd door een geestelijke. “Ik zweer (verklaar), dat ik, middellijk noch onmiddellijk, onder welke naam of welk voorwendsel ook, in verband met mijn verkiezing tot lid van De Nationale Assemblee aan iemand, wie hij ook zij, iets heb gegeven of beloofd, noch zal geven of beloven. Ik zweer (beloof) dat ik, om iets hoegenaamd in dit ambt te doen of te laten, van niemand hoegenaamd enige belofte of geschenken zal aannemen, middellijk of onmiddellijk”, klonk het vijftigmaal uit de mond van de nieuwe parlementariërs.
De eerste parlementariër die beëdigd werd, was David Abiamofo (ABOP), de laatste Chuanrui Wang (VHP). Parmessar feliciteerde de leden na afloop en benadrukte, dat zij hiermee het laatste formele document bezaten voor toelating als lid van het hoogste staatsorgaan. De toelating werd bevestigd in de daaropvolgende buitengewone openbare vergadering waarmee de nieuwe zittingsperiode 2025-2030 officieel van start ging.
President Chandrikapersad Santokhi zal op een later moment worden beëdigd, omdat het presidentschap onverenigbaar is met het lidmaatschap van De Nationale Assemblee.
The post Parlementaire zittingsperiode 2025-2030 officieel gestart ..
- Witgelakte Toyota Platz volledig uitgebrand in Paramaribo: …..
- Pakistan nomineert Trump voor Nobelprijs voor Vrede 2026..
- Arbeid als motor van onze ontwikkeling..
- Man steelt winnende Suribet-coupon van SRD 70.000 uit sport…..
- KPS: ‘Er wordt hard gewerkt aan indamming verhardende crimi…..
- Regulering moet nu..
- Ziekte houdt Santokhi weg van Boeroe-herdenking in Saramacc…..
- NASNOEPEN..
- Luchtballoncrash in Brazilië eist minstens acht levens..
- Monumenten dreigen binnen 25 jaar te verdwijnen zonder dire…..
- Collectieve waanzin: Waarom Suriname haar psychosociale rea…..
- Parmessar: Regering-Santokhi laat financiële uitdagingen ac…..
- Volksgezondheid: ‘Geen verhoogd risico hersenvliesontstekin…..
- Suriname in de gevarenzone: waarom we onze economie digitaa…..
- SLM BLIJFT GEGIJZELD DOOR POLITIEK..
- DE BRANDWEER HELPEN?..
- De Wil van het Lot..
- Vaardigheden ME’ers aangescherpt tijdens training..
- Basya Tweeling: “Ontruiming Kamp 21 nodig om tweede Matawai…..
- Hassankhan en Boksteen pleiten voor hervorming verkiezingsp…..
- President: “Boeroe-verhaal deel groter Surinaams verhaal va…..