De Nationale Assemblée. Foto: Dagblad Suriname
Het parlement kan zorgen voor de verankering van hervormingen in wetgeving. Dat stelde Karel Eckhorst, adviseur voor Suriname bij het IMF, in het programma Welingelichte Kringen op Radio .. Dit heeft hij parlementariërs meermaals laten weten; er zijn zorgen dat een volgende regering onverantwoord omgaat met de economie van het land, waardoor Suriname weer terugvalt in een crisis.
Eckhorst zegt dat het parlement ervoor kan zorgen dat belangrijke wetgeving, zoals de Bankwet en de Wet op Staatsschuld, alleen bij tweederde meerderheid veranderd kunnen worden. ‘Als je vindt dat je die moet ringfencen, maak ze tot wetten die alleen bij tweederde meerderheid veranderd kunnen worden. Maar dat ligt in jullie handen’, stelt Eckhorst.
Hetzelfde geldt voor de Wet Spaar en stabilisatiefonds waarvan de eerste versie rond 2012 klaarlag en uiteindelijk in december 2024 is aangenomen. Daar heeft Eckhorst consequent kunnen meemaken hoe de politiek de wetgeving wilde ondergraven, waardoor meer geld zou stromen naar de overheid en minder naar het fonds. ‘Als de overheid geen discpline heeft om goed om te gaan met het geld, is het een probleem’, zegt Eckhorst.
- VP springt in bres voor nieuwe beheerder Will Axwijk Sport …..
- DNA-kandidaat VLS trekt zich terug vanwege rancune, zegt vo…..
- Suriname als handelsbrug: Een Freezone voor Guyanese export…..
- Skelet die in het Savanne gebied Baling Sabana was ondekt n…..
- Nieuwe opleiding vergroot werkgelegenheid voor Surinamers..
- VLS voelt zich misleid door handelwijze hoofdstembureau Par…..
- Somohardjo over ontheffing PL’er: “Wie je niet kan verslaan…..
- Duizenden e-ID-kaarten blijven liggen bij Bureaus voor Burg…..
- Regenachtig weer met onweer in de middag..
- Huiswerk voor Suriname betreffende aanpak raciale discrimin…..
- Pentagon start intern onderzoek naar minister Hegseth vanwe…..
- Anita Johanna Caupain-Smith (65) Venray 31-3-2025..
- Financiële maatregelen geen verkiezingsstunt, zegt minister…..
- Journalistencollectief vervult waakhondfunctie tijdens verk…..
- Padieboeren worden met SRD 70 miljoen ondersteund..
- Reactie PL op open brief waardevast pensioen..
- Brunswijk overtuigt dat ABOP meer stemmen dan NDP haalt in …..
- Regering stopt SRD 70 miljoen in voorjaarsoogst padieboeren..
- Ook in Marowijne groot tekort aan leerkrachten..
- Grote opkomst bij familie fietstocht van KFC..
- Laatste betalingsbalans steun IMF voor aflossen schulden..