De Nationale Assemblée. Foto: Dagblad Suriname
Het parlement kan zorgen voor de verankering van hervormingen in wetgeving. Dat stelde Karel Eckhorst, adviseur voor Suriname bij het IMF, in het programma Welingelichte Kringen op Radio .. Dit heeft hij parlementariërs meermaals laten weten; er zijn zorgen dat een volgende regering onverantwoord omgaat met de economie van het land, waardoor Suriname weer terugvalt in een crisis.
Eckhorst zegt dat het parlement ervoor kan zorgen dat belangrijke wetgeving, zoals de Bankwet en de Wet op Staatsschuld, alleen bij tweederde meerderheid veranderd kunnen worden. ‘Als je vindt dat je die moet ringfencen, maak ze tot wetten die alleen bij tweederde meerderheid veranderd kunnen worden. Maar dat ligt in jullie handen’, stelt Eckhorst.
Hetzelfde geldt voor de Wet Spaar en stabilisatiefonds waarvan de eerste versie rond 2012 klaarlag en uiteindelijk in december 2024 is aangenomen. Daar heeft Eckhorst consequent kunnen meemaken hoe de politiek de wetgeving wilde ondergraven, waardoor meer geld zou stromen naar de overheid en minder naar het fonds. ‘Als de overheid geen discpline heeft om goed om te gaan met het geld, is het een probleem’, zegt Eckhorst.
- Universiteit breidt uit met geaccrediteerde opleiding Onder…..
- ‘Onteigening’ plantagegronden vanaf 1 mei 2025 …..
- Geen nieuwe ambtenaren in dienst rond de verkiezingen..
- Veiligheid VS ook belangrijk bij vernietiging ‘overtollige …..
- Tweede editie “Para on da Road Carnival” voor de deur..
- Raghoebarsing: ‘Sociale uitkeringen geen verkiezingsstunt…..
- ECD: Bij diverse winkels geen onregelmatigheden geconstatee…..
- Nog een regenachtige dag..
- Politieambtenaren ronden Jeugd- en Zedentraining succesvol …..
- China slaat terug met extra heffingen voor VS, beurzen were…..
- Schone energie centraal bij Bouw-, Woon-, en Huishoudbeurs..
- Ministerie van Binnenlandse Zaken traint OKB-toezichthouder…..
- Wijziging Staatbesluit Moengo roept twijfels op..
- Suriname Major League: Broki sluit eerste ronde met winst a…..
- CCK en IRIS vragen politieke partijen en media ondertekenin…..
- Leiding militair hospitaal ontheven; zal weer ingezet worde…..
- Santokhi vermoedt ‘kwaadaardigheid’ bij dubbele kandide…..
- OM ziet vooralsnog geen aanleiding tot onderzoek naar proje…..
- China slaat terug: Vanaf 10 april 34% importheffing op alle…..
- TEEP Suriname en Staatsolie bezoeken GranMorgu FPSO in Shan…..
- Staatsgebouwen en terreinen kunnen verkocht worden..