NDP-woordvoerder Ricardo Panka.
Het zou de VHP sieren om ondersteuning te geven zodat Gregory Rusland (NPS) en Jennifer Simons (NDP) bij acclamatie gekozen worden tot respectievelijk vicepresident en president van Suriname in De Nationale Assemblée. Dat stelt NDP-woordvoerder Ricardo Panka. De zes samenwerkende partijen, NDP, NPS, PL, BEP, A20 en ABOP hebben precies 34 zetels om de president in het parlement te kiezen. Het zou daarom niet nodig zijn dat de VHP tegenkandidaten indient, stelt Panka.
Door Sam Blankendal en Raoul Roeplal | Interview onderaan het artikel
De NDP heeft in 2020 ook meegewerkt aan het rechtstreeks kiezen van Chan Santokhi en Ronnie Brunswijk als eerste en tweede man van het land. Zij konden bij acclamatie worden gekozen in het parlement. Brunswijk moet eerder aftreden als vicepresident om mee te stemmen in het parlement voor de verkiezing van Rusland en Simons. Dat zou niet hoeven als de VHP meewerkt, zegt Panka. ‘Het zal Santokhi heel goed doen om zich groot op te stellen’, aldus de woordvoerder.
Op de vraag als de NDP met een reeds getekende regeerakkoord de voorlopige verkiezingsuitslag aanneemt, zegt Panka: ‘wij hebben ons erbij neergelegd’. Voor de verkiezingen zijn er vaker uitspraken gedaan dat een verkiezingswinst voor de VHP, zou duiden op fraude. Hoewel de vermoedens over fraude nog steeds bestaan, kan veel niet bewezen worden, aldus Panka.
‘Ik denk dat we het zo moeten laten en kijken hoe wij naar de volgende verkiezing zorgen dat een onafhankelijke verkiezingsautoriteit komt’, zegt hij. Dat ligt inmiddels op het bord van de zes politieke leiders.
- NDP blijft grootste volgens voorlopige telling..
- Bromfietser op slag dood na aanrijding met mast in Saramacc…..
- 3000 jaar oude Mayastad ontdekt in Noord-Guatemala..
- PSA-aanvragen vanaf 9 juni uitsluitend via nieuwe website..
- VHP-Nederland waarschuwt voor terugval in oude politieke pa…..
- Ophaalactie van achterstallig vuil in Para start vandaag..
- Ochtendbuien, later verspreide onweersbuien..
- Afdeling Fraude bezig met onderzoek 225 stembiljetten op st…..
- Levenslang voor moeder die eigen kind verkocht in Zuid-Afri…..
- Cyril Willem ( Afrikaan) Strijdhaftig (74) Den Haag, Neder…..
- Kan de verkiezingsuitslag nog veranderen?..
- Boldewijn zegt dat intentieverklaring politieke partijen li…..
- AZP levert eerste fase van nieuwe verloskamer op na jarenla…..
- Moody’s: Politieke onzekerheid bemoeilijkt koers Suri…..
- NDP krijgt voorzitterschap over DNA; A20 krijgt ministerie …..
- BESCHOUWING — De grote verliezers..
- Lijstrekker OPTSU: zetelwinnende partijen dragen grote vera…..
- MINDERHEIDSPRESIDENT..
- ABOP eist voorzitterschap DNA: Conflict dreigt binnen beoog…..
- Oproep aan maatschappelijke organisaties: bevorder dialoog …..
- Bromfietser botst tegen EBS-mast en overlijdt..