NDP-woordvoerder Ricardo Panka.
Het zou de VHP sieren om ondersteuning te geven zodat Gregory Rusland (NPS) en Jennifer Simons (NDP) bij acclamatie gekozen worden tot respectievelijk vicepresident en president van Suriname in De Nationale Assemblée. Dat stelt NDP-woordvoerder Ricardo Panka. De zes samenwerkende partijen, NDP, NPS, PL, BEP, A20 en ABOP hebben precies 34 zetels om de president in het parlement te kiezen. Het zou daarom niet nodig zijn dat de VHP tegenkandidaten indient, stelt Panka.
Door Sam Blankendal en Raoul Roeplal | Interview onderaan het artikel
De NDP heeft in 2020 ook meegewerkt aan het rechtstreeks kiezen van Chan Santokhi en Ronnie Brunswijk als eerste en tweede man van het land. Zij konden bij acclamatie worden gekozen in het parlement. Brunswijk moet eerder aftreden als vicepresident om mee te stemmen in het parlement voor de verkiezing van Rusland en Simons. Dat zou niet hoeven als de VHP meewerkt, zegt Panka. ‘Het zal Santokhi heel goed doen om zich groot op te stellen’, aldus de woordvoerder.
Op de vraag als de NDP met een reeds getekende regeerakkoord de voorlopige verkiezingsuitslag aanneemt, zegt Panka: ‘wij hebben ons erbij neergelegd’. Voor de verkiezingen zijn er vaker uitspraken gedaan dat een verkiezingswinst voor de VHP, zou duiden op fraude. Hoewel de vermoedens over fraude nog steeds bestaan, kan veel niet bewezen worden, aldus Panka.
‘Ik denk dat we het zo moeten laten en kijken hoe wij naar de volgende verkiezing zorgen dat een onafhankelijke verkiezingsautoriteit komt’, zegt hij. Dat ligt inmiddels op het bord van de zes politieke leiders.
- Nieuwe single ‘Suriname Boss’: ‘Wees trots op je afkomst en…..
- Heldhaftige omstanders voorkomen beroving op klaarlichte da…..
- President bespreekt met verkiezingspartijen verloop verkiez…..
- Zonder spiegel geen toekomst..
- Chas Warning grote intermediair voor A20 bij coalitievormin…..
- Guyana start pilotproject preventie Afrikaanse varkenspest..
- President Santokhi: “Niemand mag zich uitgesloten voelen…..
- Chenella Rozendaal treedt vandaag op tijdens Miss World in …..
- Persconferentie president Santokhi na overleg met politieke…..
- Op World No Tobacco Day 2025: Aandacht voor sluwe tactieken…..
- Bejaarde vrouw gekneveld achtergelaten na woningoverval..
- PSA-dienstverlening gedigitaliseerd: snellere aanvraag en a…..
- Commissie Veiligheid Verkiezingen 2025 KPS..
- Regenachtig weer blijft nog aanhouden..
- Arbeider overlijdt door vallende boom in Matawai-gebied..
- President Trump sluit gratieverlening voor rapper Sean ‘Did…..
- Antoinette Betsy Hasselbaink (Betsy) (90) Diemen 28-5-2025..
- Brunswijk moet bedanken om voor Simons te stemmen..
- Vermiste stembiljetten in Wanica bleken blanco: onderzoek n…..
- Arbeider overleden door omvallende boom..
- Lijstduwer NDP: “Bouterse zou trots zijn”..