President Chan Santokhi voert vandaag overleg met de top van het Korps Brandweer Suriname, in aanwezigheid van minister Kenneth Amoksi van Justitie en Politie. Het gesprek volgt op de verwoestende brand van vorige week in de binnenstad, waarbij vier panden volledig in vlammen opgingen.
Volgens Olton Pinas, hoofd voorlichter van de brandweer, zal het overleg onder meer gaan over de oorzaak van de brand, brandpreventie in de binnenstad, en de dringende noodzaak om het materiaal en materieel van de brandweer te verbeteren. “Er is een evaluatie nodig over hoe dit in de toekomst voorkomen kan worden,” aldus Pinas.
De brand ontstond in een gebouw waar het wijkkantoor van het ministerie van Sociale Zaken en Volkshuisvesting (Sozavo) was ondergebracht. Onderzoek heeft inmiddels uitgewezen dat het vuur daar begon. De politie heeft in het kader van het onderzoek twee personen aangehouden.
Tijdens het blussen stuitte de brandweer op ernstige technische problemen. Zo viel de dompelpomp uit die normaal water uit de Surinamerivier haalt bij brandbestrijding in de binnenstad. Hierdoor kon het vuur zich snel uitbreiden naar naastgelegen panden.
Het overleg met de president komt op een moment dat er breed wordt gepleit voor structurele investeringen in de brandweer, niet alleen in apparatuur, maar ook in training en paraatheid. President Santokhi wil met dit overleg de eerste stap zetten naar een krachtiger en slagvaardiger brandweerkorps.
- 2e faseonderzoek SPSB-schandaal brengt 16 verdachten in bee…..
- Santokhi roept ondernemers op tot actie tijdens business ev…..
- Ramadhin: “Meer focus nodig op preventie in de gezondheidsz…..
- Onderwijs en bedrijfsleven slaan handen ineen voor betere a…..
- Ori: Beter onderwijsbeleid versterkt aansluiting op arbeids…..
- Hof oordeelt in het belang van voortgang verkiezingen..
- Bewoners Nickeriestraat willen geen callcenter in de buurt..
- Hof vindt belang voortgang verkiezingen belangrijker dan to…..
- Publieksfavoriet ‘Woman’ van Evert Jiaw nu ook online te ho…..
- Gezusters Wong Swie San op lijst van A20 dingen naar plek i…..
- Kinderrechten kunnen nu beter behartigd worden met lancerin…..
- UNESCO-directeur betuigt solidariteit na brand in binnensta…..
- Kinderombudsinstituut: Een stem voor elk kind..
- Hitproducer ‘Timo’ Darius wil opnamestudio in Nederland..
- Edward Belfort postume gehuldigd door JusPol..
- SUFOV brengt fotografie naar jongeren Apoera..
- Dammer Roethof overleden..
- Gedeeltelijke afkalving weg naar Langatabiki..
- Veterinaire Dienst waarschuwt: illegale import van dieren v…..
- Sharman: ‘Wie een land wil leiden, moet deskundig en eerlij…..
- Volle Evangelie en Pinkstergemeenten uiten kritiek op paasb…..