President Chan Santokhi voert vandaag overleg met de top van het Korps Brandweer Suriname, in aanwezigheid van minister Kenneth Amoksi van Justitie en Politie. Het gesprek volgt op de verwoestende brand van vorige week in de binnenstad, waarbij vier panden volledig in vlammen opgingen.
Volgens Olton Pinas, hoofd voorlichter van de brandweer, zal het overleg onder meer gaan over de oorzaak van de brand, brandpreventie in de binnenstad, en de dringende noodzaak om het materiaal en materieel van de brandweer te verbeteren. “Er is een evaluatie nodig over hoe dit in de toekomst voorkomen kan worden,” aldus Pinas.
De brand ontstond in een gebouw waar het wijkkantoor van het ministerie van Sociale Zaken en Volkshuisvesting (Sozavo) was ondergebracht. Onderzoek heeft inmiddels uitgewezen dat het vuur daar begon. De politie heeft in het kader van het onderzoek twee personen aangehouden.
Tijdens het blussen stuitte de brandweer op ernstige technische problemen. Zo viel de dompelpomp uit die normaal water uit de Surinamerivier haalt bij brandbestrijding in de binnenstad. Hierdoor kon het vuur zich snel uitbreiden naar naastgelegen panden.
Het overleg met de president komt op een moment dat er breed wordt gepleit voor structurele investeringen in de brandweer, niet alleen in apparatuur, maar ook in training en paraatheid. President Santokhi wil met dit overleg de eerste stap zetten naar een krachtiger en slagvaardiger brandweerkorps.
- 60e AVD biedt kleurrijk en creatief spektakel..
- Vrouwen sinds 2005 onder vertegenwoordigd in DNA..
- Bestrijdingsmateriaal tegen dengue voor BOG..
- CMU Day moet bekendheid geven aan maritieme opleidingen..
- Zestigste Avondvierdaagse eerbetoon aan Purcy Olivieira en …..
- Gajadien: “Banken zijn de grootste maffia’s”..
- WERKLUSTIGEN EN WERKSCHUWEN..
- Bewolkt maar droog..
- BOG ontvangt denguebestrijdingsmateriaal van Volksgezondhei…..
- Debie: “Volgens mij lijdt Tsang aan geheugenverlies”..
- Reactie op Gajadien: Twee maten, één waarheid..
- Condoleanceregister geopend in kathedraal na overlijden Pau…..
- Uitspraak in zaak Belgische mierensmokkelaars uitgesteld..
- Paus Franciscus overgebracht naar Sint-Pietersbasiliek vóór…..
- Awara aangehouden voor drugs- en munitiebezit..
- Justitie aast op ‘grote boys’; 16 verdachten in tweede fase…..
- Column: Alle neuzen dezelfde kant op..
- Regering krijgt week de tijd om parlement te informeren ove…..
- BESCHOUWING — Laveren tussen grootmachten: Suriname in de m…..
- Waarschuwing aan Brokopondo: drink geen water uit het Afoba…..
- ‘Kinderen kunnen nu hun belangen kenbaar te maken’..