De samenwerking van SPA, PALU en Wi Sranan hebben de OPTSU gevormd. Deze nieuwe politieke partij heeft als doel de verkiezingen van 2025 te winnen en Suriname fundamenteel te hervormen.
De OPTSU is van mening dat Suriname te lang heeft vastgezeten in een systeem waar de belangen van de elite boven die van het volk kwamen, terwijl grote delen van de samenleving nauwelijks uitkomen, hebben opeenvolgende regering zich niet hebben gericht op een concreet en duurzaam ontwikkelingsplan. Volgens de nieuwe partij blijft de armoede toenemen in het land, de gezondheidszorg verkeert in crisis en de economie wordt gedomineerd door buitenlandse belangen. OPTSU wilt daar verandering in brengen. De partij streeft om het bestuur open te breken en de bevolking actief te betrekken bij besluitvorming.
Daarbij wordt gekeken naar stabilisatie van de economie door middel van Surinaams kapitaal, investeringen in de gezondheidszorg, versterking van de sociale sector en een lange termijnvisie die eindelijk zorgt voor continuïteit in beleid. Ook stelt OPTSU dat de opbrengsten uit de olie- en gassector niet langer in de verkeerde handen mogen verdwijnen, maar direct de gewone burger moet helpen. “De verkiezingen bieden de kans om een einde te maken aan een verleden van misbruik en stilstand. Het is tijd voor een nieuw tijdperk,” aldus een woordvoerder van de partij.
- Milieukenner pleit voor betere Chinalco-deal..
- BiZa presenteert wijzigingen kiesstelsel..
- Eerste knieprothese-operatie in MMC markeert historisch mom…..
- Bewolking in de ochtend en in de middag wat regen..
- Ramsukul wil dagelijks 40 rapporten van grondinspecteurs..
- Amerikaanse vrouw klaagt Tate-broers aan voor dwang tot sek…..
- Sombra verkoopt en signeert boek op thema-avond Schrijversg…..
- Reginia Magdelana Henriëtte Breidel (77) Amsterdam te Nede…..
- Mavis Anne Marie Lobles (71) Paramaribo 23-1-2025..
- Twee vluchten met Amerikaanse gedeporteerden naar Venezuela..
- A20 zal DNA-kandidaten met kennis, kunde en draagvlak prese…..
- Meteodienst: Kortdurende matige tot zware onweersbuien niet…..
- Column: Niet alleen de geit maar ook de kool wordt gespaard..
- Lienga: ‘SWM-water is het beste van de wereld’..
- Lancering munten en bullions: Kleine man krijgt investering…..
- Sewdien: “Voedselpakketten zijn veilig”..
- VES gaat in op uitnodiging NDP..
- Tweede ronde 9e Algemene Volks- en Woniningtelling van star…..
- Ramdin heeft voldoende steun voor topfunctie OAS..
- Oplichting en valsheid in geschrifte leiden tot inverzekeri…..
- Israëlische minister dreigt Palestijnen met gedwongen migra…..