De samenwerking van SPA, PALU en Wi Sranan hebben de OPTSU gevormd. Deze nieuwe politieke partij heeft als doel de verkiezingen van 2025 te winnen en Suriname fundamenteel te hervormen.
De OPTSU is van mening dat Suriname te lang heeft vastgezeten in een systeem waar de belangen van de elite boven die van het volk kwamen, terwijl grote delen van de samenleving nauwelijks uitkomen, hebben opeenvolgende regering zich niet hebben gericht op een concreet en duurzaam ontwikkelingsplan. Volgens de nieuwe partij blijft de armoede toenemen in het land, de gezondheidszorg verkeert in crisis en de economie wordt gedomineerd door buitenlandse belangen. OPTSU wilt daar verandering in brengen. De partij streeft om het bestuur open te breken en de bevolking actief te betrekken bij besluitvorming.
Daarbij wordt gekeken naar stabilisatie van de economie door middel van Surinaams kapitaal, investeringen in de gezondheidszorg, versterking van de sociale sector en een lange termijnvisie die eindelijk zorgt voor continuïteit in beleid. Ook stelt OPTSU dat de opbrengsten uit de olie- en gassector niet langer in de verkeerde handen mogen verdwijnen, maar direct de gewone burger moet helpen. “De verkiezingen bieden de kans om een einde te maken aan een verleden van misbruik en stilstand. Het is tijd voor een nieuw tijdperk,” aldus een woordvoerder van de partij.
- Chinese deskundigen trainen Surinaamse agrariërs..
- Peggy Bouterse en Piet Wortel mogelijk getuigen in strafzaa…..
- Volksgezondheid slaat alarm over dengue..
- Nederland helpt bij voorbereiding erfgoed wetgeving..
- Geen werkvergunning vereist voor ondernemers..
- Minister Kuldipsingh vastbesloten corruptie te bestrijden..
- DIS-directeur Armaketo: “Tijd voor actie na succesvolle sum…..
- EBS: Stroomtarieven niet verhoogd; levering kookgas vertraa…..
- Romain Maurice Pipelers..
- Gaslevering met paar dagen vertraagd..
- Stroomtarieven niet verhoogd, meldt EBS..
- Gasboot is verlaat..
- Derde opeenvolgende DNA-vergadering afgeblazen vanwege quor…..
- Nizam Faisel Ali Khan Kallan..
- Ramsaran vs Landvreugd..
- Wilhelmien Helen de Freitas..
- Cursisten SAO versterken vakmanschap in erfgoedbehoud..
- Joan Nibte wil zich kandideren voor DNA..
- Staatsolie-directeur: “Brandstofleveringen naar het binnenl…..
- Tooy leidt SV Transvaal naar zege op SV Broki..
- Inter Moengo Tapoe verliest met 3-1 van SV Notch..