Tekst en beeld
PARAMARIBO — DNA-kandidaat Newalsing ‘Newara’ Nanhkoesingh van Optsu heeft woensdag bij het Openbaar Ministerie (OM) een aanklacht wegens frauduleuze handelingen ingediend tegen president Chandrikapersad Santokhi en de ministers Riad Nurmohamed (Openbare Werken/OW) en Parmanand Sewdien (Landbouw, Veeteelt en Visserij/LVV). De aanklacht heeft betrekking op vermoedelijke corruptieve handelingen die zijn gepleegd door deze regeringstoppers bij de gunning van asfalteringswerkzaamheden van de weg Southdrain naar Apoera.ADVERTISEMENT
Volgens Nanhkoesingh zou de staat voor miljoenen US dollar worden benadeeld. Het verzoek aan het OM wordt ondersteund door Optsu, op wiens kandidatenlijst Nanhkoesingh voorkomt. Tijdens een persconferentie donderdag benadrukte Optsu-woordvoerder Henk Ramnandanlal dat veel zaken niet in de haak zijn.
“Door deze gunning is de komende regering opgezadeld met een aantal werken die zullen moeten worden betaald”Optsu-woordvoerder Henk Ramnandanlal
Net als advocaat Irvin Kanhai, die Nanhkoesingh juridisch bijstaat, is Ramnandanlal daarom voorstander van een strafrechtelijk onderzoek tegen de president en de twee ministers in deze zaak. “Door deze gunning is de komende regering opgezadeld met een aantal werken die zullen moeten worden betaald”, aldus Ramnandanlal.
Na een verzoekschrift dat aannemingsbedrijf Baitali op 2 april had ingediend bij de rechtbank besloot kortgedingrechter Rewita Chatterpal de staat te verbieden om enige handeling te verrichten met betrekking tot het infrastructurele project dat door LVV is gegund aan Shiwan Tushan Suriname. Uit het procesdossier blijkt dat het gaat om een omvangrijk asfalteringsproject dat door OW al was gegund aan Baitali.
- Somohardjo: ‘de clown en de olifant gaan terug naar het cir…..
- SVV 1 en Survos op voorsprong in U17-meisjes volleybalplay-…..
- Veel afwijzingen door hoofdstembureau Paramaribo..
- Minister Ramdin pleit voor multilaterale samenwerking op du…..
- CHS schrapt 14 personen van DNA-lijst..
- Hoofdstembureau Sipaliwini verbaasd over vreemde gang van z…..
- Nationaal Leger heeft 31 nieuwe commando’s erbij..
- Leerkrachten zoeken hulp bij vicepresident..
- Wereld autisme bewustwording dag: ‘We leren als ouders stee…..
- Nieuw-Zeelands meisje onterecht op psychiatrische afdeling …..
- Politieman schiet op auto ex-vriendin die op hem inreed..
- Strijd tegen tabaksgebruik in Suriname vereist strengere we…..
- Verkiezingsvoorbereidingen in Suriname verlopen stroef..
- Regering wijzigt Kiesbesluit: Ressortraadszetels Moengo van…..
- Dubbele kandidaten en ontbrekende stukken te Commewijne in …..
- Regering bespreekt uitbreiding rr-zetels Moengo..
- Verdachten herkend op camerabeelden en aangehouden..
- 20-jarige aangehouden met cocaïne en marihuana in Kwatta..
- Regering wil RR-zetels Moengo met twk verruimen..
- VOS-leerkrachten stellen ultimatum van een week..
- Brunswijk over van Dijk-Silos: “zij is een NDP’er”..