Tekst en beeld
PARAMARIBO — DNA-kandidaat Newalsing ‘Newara’ Nanhkoesingh van Optsu heeft woensdag bij het Openbaar Ministerie (OM) een aanklacht wegens frauduleuze handelingen ingediend tegen president Chandrikapersad Santokhi en de ministers Riad Nurmohamed (Openbare Werken/OW) en Parmanand Sewdien (Landbouw, Veeteelt en Visserij/LVV). De aanklacht heeft betrekking op vermoedelijke corruptieve handelingen die zijn gepleegd door deze regeringstoppers bij de gunning van asfalteringswerkzaamheden van de weg Southdrain naar Apoera.ADVERTISEMENT
Volgens Nanhkoesingh zou de staat voor miljoenen US dollar worden benadeeld. Het verzoek aan het OM wordt ondersteund door Optsu, op wiens kandidatenlijst Nanhkoesingh voorkomt. Tijdens een persconferentie donderdag benadrukte Optsu-woordvoerder Henk Ramnandanlal dat veel zaken niet in de haak zijn.
“Door deze gunning is de komende regering opgezadeld met een aantal werken die zullen moeten worden betaald”Optsu-woordvoerder Henk Ramnandanlal
Net als advocaat Irvin Kanhai, die Nanhkoesingh juridisch bijstaat, is Ramnandanlal daarom voorstander van een strafrechtelijk onderzoek tegen de president en de twee ministers in deze zaak. “Door deze gunning is de komende regering opgezadeld met een aantal werken die zullen moeten worden betaald”, aldus Ramnandanlal.
Na een verzoekschrift dat aannemingsbedrijf Baitali op 2 april had ingediend bij de rechtbank besloot kortgedingrechter Rewita Chatterpal de staat te verbieden om enige handeling te verrichten met betrekking tot het infrastructurele project dat door LVV is gegund aan Shiwan Tushan Suriname. Uit het procesdossier blijkt dat het gaat om een omvangrijk asfalteringsproject dat door OW al was gegund aan Baitali.
- Bond luchthavenbeheer stelt ultimatum tot vrijdag; heft act…..
- Normale afhandeling van SLM vluchten ..
- Baitali verzet zich tegen ‘oneerlijke gunning’ infrastructu…..
- SLM: vluchten worden normaal afgehandeld na gesprekken..
- Geen stem geen toekomst voor Coronie..
- Actie bond NV Luchthavenbeheer afgewenteld..
- Dodelijk ongeval: bestuurder komt om het leven na crash in …..
- ‘Mensen met een beperking worden steeds voor de gek gehoude…..
- Strengere grenscontroles en uitzettingen zorgen voor onzeke…..
- Para bijt de spits af: Kandidaten geschrapt; verzuimen geco…..
- AZP-personeel hervat werkzaamheden na beraad over uitblijve…..
- Dronken vader richt jachtgeweer op politieagenten..
- Gebrekkige organisatie bij inzage kandidatenlijsten volgens…..
- Taekwondoka’s naar Mexico voor U22 Pan-Am Toernooi..
- Luchthavenbeheer handelt per 00.00 uur geen SLM-vluchten af..
- ABOP-topper Betterson neemt OKB kwalijk dat misstanden in m…..
- Hoofdstembureau Para schrapt kandidaten van verschillende p…..
- Simons belooft hervormingen en harde aanpak van corruptie, …..
- Onderbelichte kant van de paarse financiële ravage..
- VSG: MoU met Palmera heeft nadelige consequenties voor Saam…..
- AFP: Grootschalige misstanden in verkiezingsproces geconsta…..