Tekst en beeld Terence Oosterwolde
PARAMARIBO — Glenn Vreeswijk is maandag (vandaag) plotseling overleden. Zijn heengaan wordt bevestigd door het Surinaams Olympisch Comité (SOC), waar hij office manager was. “Het is voor iedereen onverwacht. Het was geen kwestie van lang ziek zijn. Het is echt geheel onverwacht”, houdt SOC-voorzitter Ramon Tjon-A-Fat de Ware Tijd desgevraagd voor.ADVERTISEMENT
Nadat maandagmiddag het bericht over het overlijden van Vreeswijk rondging, kreeg Tjon-A-Fat via voorzitter Maureen Abel van de Surinaamse Zwembond (SZB), die contact maakte met de familie van Vreeswijk, de bevestiging. De SOC-voorman werd daarna ook gebeld door weduwe Martha Vreeswijk-Tammenga, die de slechte tijding met hem deelde.ADVERTISEMENT
“Hij hielp overal waar nodig, met advies en meer”Zwemofficial Claudia Tsai Meu Chong
Amper twee weken terug stuurde Vreeswijk de (sport)media nog een persbericht over de sportadministratiecursus van het SOC. Volgens Tjon-A-Fat was zijn office manager niet lang ziek. “Twee dagen voelde hij zich niet echt lekker en vandaag zegde hij via de app af; dat hij niet naar het werk zou komen. Dus het is voor iedereen onverwacht. Dat hij in vrede mag rusten.”
Zwemofficial
Voordat Vreeswijk aan de slag ging bij het SOC, was hij vooral bekend binnen de zwemwereld. Hij was jarenlang een constant, niet te missen gezicht langs het zwembad tijdens nationale en regionale wedstrijden in Suriname. Internationaal vertegenwoordigde hij Suriname en de SZB vaker als official. Vreeswijk stond bij de internationale zwemoverkoepeling World Aquatics, voorheen Fina, geregistreerd als referee en starter.
Collega-official Claudia Tsai Meu Chong is aangedaan door het plotselinge verscheiden van Vreeswijk. “We gaan hem missen”, beaamt ze tegenover de Ware Tijd. “Toen Glenn geen bestuursfunctie meer had, hielp hij de verschillende besturen altijd, ook via SOC. Hij hielp overal waar nodig, met advies en meer. Hij had altijd het voordeel van de zwemmer als leidraad”, vertelt Tsai Meu Chong over het karakter en de instelling van haar overleden collega.
Vreeswijk, gehuwd met Martha Vreeswijk-Tammenga, was vader van vier kinderen en grootvader van twee kleinkinderen.
- AdeKUS kan vraag naar aquatische biologen niet aan..
- Bronto Somohardjo nieuwe leider van Pertjajah Luhur..
- Mamio Dance Festival: ode aan Michael Jackson, terug naar d…..
- Ramadhin: “Roep om betere zorg gehoord en beantwoord”..
- Column: Borrelpraat no. 872..
- Somohardjo: VHP komt met Javaanse vicepresidentskandidaat..
- Nationaal Archief Suriname en Nederland versterken samenwer…..
- USV: ‘Wij vragen geen ode – wij vragen om daden’..
- WEGENPROJECTEN IN HET VERKIEZINGSJAAR ROEPEN VRAGEN OP..
- BUSINESS AS USUAL..
- Nieuw sportveld en logeergebouw in Godoholo..
- RBT- Midden houdt manspersoon aan voor verduistering..
- Vrouw met pepermunt aangehouden waarin drugs was verwerkt o…..
- Missie SHK verzorgt Pediatric Basic Life trainingen aan zor…..
- Eerste steenlegging bouw overdekte openlucht crematiezaal t…..
- Verkiezingsvoorlichting ook voor Blindencentrum..
- SVV U21-jongens volleybalkampioen..
- Rover rukt ketting van gepensioneerde man weg..
- Santokhi fietst met 1.700 deelnemers: logistieke problemen …..
- Politici creëren graag preferente werkelijkheden..
- Onderminister Biza: “Verkiezingen gaan normaal door”..