Tekst en beeld Terence Oosterwolde
PARAMARIBO — Glenn Vreeswijk is maandag (vandaag) plotseling overleden. Zijn heengaan wordt bevestigd door het Surinaams Olympisch Comité (SOC), waar hij office manager was. “Het is voor iedereen onverwacht. Het was geen kwestie van lang ziek zijn. Het is echt geheel onverwacht”, houdt SOC-voorzitter Ramon Tjon-A-Fat de Ware Tijd desgevraagd voor.ADVERTISEMENT
Nadat maandagmiddag het bericht over het overlijden van Vreeswijk rondging, kreeg Tjon-A-Fat via voorzitter Maureen Abel van de Surinaamse Zwembond (SZB), die contact maakte met de familie van Vreeswijk, de bevestiging. De SOC-voorman werd daarna ook gebeld door weduwe Martha Vreeswijk-Tammenga, die de slechte tijding met hem deelde.ADVERTISEMENT
“Hij hielp overal waar nodig, met advies en meer”Zwemofficial Claudia Tsai Meu Chong
Amper twee weken terug stuurde Vreeswijk de (sport)media nog een persbericht over de sportadministratiecursus van het SOC. Volgens Tjon-A-Fat was zijn office manager niet lang ziek. “Twee dagen voelde hij zich niet echt lekker en vandaag zegde hij via de app af; dat hij niet naar het werk zou komen. Dus het is voor iedereen onverwacht. Dat hij in vrede mag rusten.”
Zwemofficial
Voordat Vreeswijk aan de slag ging bij het SOC, was hij vooral bekend binnen de zwemwereld. Hij was jarenlang een constant, niet te missen gezicht langs het zwembad tijdens nationale en regionale wedstrijden in Suriname. Internationaal vertegenwoordigde hij Suriname en de SZB vaker als official. Vreeswijk stond bij de internationale zwemoverkoepeling World Aquatics, voorheen Fina, geregistreerd als referee en starter.
Collega-official Claudia Tsai Meu Chong is aangedaan door het plotselinge verscheiden van Vreeswijk. “We gaan hem missen”, beaamt ze tegenover de Ware Tijd. “Toen Glenn geen bestuursfunctie meer had, hielp hij de verschillende besturen altijd, ook via SOC. Hij hielp overal waar nodig, met advies en meer. Hij had altijd het voordeel van de zwemmer als leidraad”, vertelt Tsai Meu Chong over het karakter en de instelling van haar overleden collega.
Vreeswijk, gehuwd met Martha Vreeswijk-Tammenga, was vader van vier kinderen en grootvader van twee kleinkinderen.
- President Santokhi opent 45e Lions District Convention in S…..
- Artiesten moeten first time voters aanmoedigen te gaan stem…..
- Black voert vrouw van collega onder valse voorwendsels weg..
- Burgers kleden zich ten onrechte als militair – OPTSU eist …..
- Getuige strafzaak politieagenten Pikin Saron weer niet vers…..
- Werknemersbond en Security Alliance liggen met elkaar overh…..
- Misvattingen rond het presidentskandidaatschap binnen de ND…..
- DA’91: ‘Onderwijs sleutel tot ontwikkeling Suriname’..
- Verontrustend en afkeurenswaardig: OPTSU-propagandist aange…..
- Kabinet Santokhi heeft financiële val gelegd voor volgende …..
- OBBS legt schoolvervoer per direct stil: Financiële problem…..
- Boosterstation duurzame oplossing voor waterdrukproblemen..
- Brunswijk waarschuwt electoraat voor verkoop van stemkaarte…..
- ABOP sluit samenwerking met geen enkele partij uit..
- RVI, rechtvaardige intentie vereist rechtsstatelijke verank…..
- Drukproces definitieve RR-stembiljetten gestart..
- Staatsolie boekt omzet van US$ 735 miljoen in boekjaar 2024..
- CAMOUFLAGEMARS..
- President geeft startsein verharden Gangaram Pandayweg..
- Ook vandaag wat verkoeling in de middag..
- Staatsolie draagt US$ 384 miljoen bij aan staatskas in 2024..