Maurits Hassankhan, onderminister van Binnenlandse Zaken, heeft tijdens een persmoment op het ministerie benadrukt dat er geen enkele reden is om te twijfelen aan het doorgaan van de verkiezingen. “De verkiezingen gaan normaal door. Er zijn geen aanwijzingen waarom dat niet zou gebeuren”, stelt de regeringsfunctionaris.
ADVERTENTIE
Hij reageerde daarmee op geruchten en zorgen die in de samenleving circuleren over de voortgang van het verkiezingsproces, mede naar aanleiding van het hoge aantal afmeldingen van getrainde stembureauleden. “Ik begrijp niet waarom er twijfel bestaat. We zijn voorbereid”, aldus Hassankhan stellig.
De onderminister bevestigde dat er voor de verkiezingsdag, volgende week zondag, voldoende personen beschikbaar zijn om op de stembureaus te worden ingezet. “Er is geen reden tot ongerustheid meer”, benadrukte hij.
Indien het eerder gesignaleerde tekort aan personeel niet was opgelost, zou er volgens Hassankhan gekozen zijn om met zeven in plaats van tien leden per stembureau te werken. “Dat is een aanpassing die we voor de toekomst kunnen overwegen, indien nodig.” Het ministerie baseert zijn handelen op twee wettelijke kaders: de Kiesregeling en het Kiesbesluit.
“Het ministerie wijkt niet af van de wet”, aldus Hassankhan. Wel merkt hij op dat er voor toekomstige verkiezingen mogelijk wetsaanpassingen overwogen moeten worden als het structureel moeilijk blijkt om voldoende stembureauleden aan te trekken.
“Als de realiteit verandert, moet de wet mogelijk meebewegen. Maar voor nu is er geen sprake van een noodsituatie”, benadrukte hij tot besluit.
- Screening kandidaten..
- NMA voert kosten in voor MEA-aanvragen per 15 mei..
- Dorpsbestuur Pokigron legt dringende problemen voor aan pre…..
- Militairen ingezet bij vouwen stembiljetten..
- Korps Politie Suriname feliciteert lichting 8 mei 2013..
- Capaciteit Campus Village verruimd met oplevering fase 2..
- Geluidsfragment toegeschreven aan Simons blijkt nep..
- President Santokhi: “Word boos op de mensen die u in deze s…..
- Onderzoek naar ernstige milieuverontreiniging gaat door – v…..
- Staatsolie boort twee belangrijke exploratieputten in Blok …..
- Voetganger overlijdt na aanrijding op Martin Luther Kingweg..
- AWJ verschaft duidelijkheid over ontslagproces..
- Kiezers in Paramaribo en Wanica goud waard in 2025..
- Condoleanceregister voor oud-president Jules Wijdenbosch..
- Regels voor stemmen bij volmacht..
- TrackDrip stopt: lokaal streaminginitiatief bezwijkt onder …..
- GOED GEREGEERD, SLECHT UITGELEGD FABEL..
- Bewolkt in de ochtend met onweer in de middag..
- Santokhi ergert zich aan tweestrijdige standpunten bij invo…..
- Dominee Paul Doth voorgoed uit Suriname..
- Man dringt Poolse universiteit binnen met bijl..