Maurits Hassankhan, onderminister van Binnenlandse Zaken, heeft tijdens een persmoment op het ministerie benadrukt dat er geen enkele reden is om te twijfelen aan het doorgaan van de verkiezingen. “De verkiezingen gaan normaal door. Er zijn geen aanwijzingen waarom dat niet zou gebeuren”, stelt de regeringsfunctionaris.
ADVERTENTIE
Hij reageerde daarmee op geruchten en zorgen die in de samenleving circuleren over de voortgang van het verkiezingsproces, mede naar aanleiding van het hoge aantal afmeldingen van getrainde stembureauleden. “Ik begrijp niet waarom er twijfel bestaat. We zijn voorbereid”, aldus Hassankhan stellig.
De onderminister bevestigde dat er voor de verkiezingsdag, volgende week zondag, voldoende personen beschikbaar zijn om op de stembureaus te worden ingezet. “Er is geen reden tot ongerustheid meer”, benadrukte hij.
Indien het eerder gesignaleerde tekort aan personeel niet was opgelost, zou er volgens Hassankhan gekozen zijn om met zeven in plaats van tien leden per stembureau te werken. “Dat is een aanpassing die we voor de toekomst kunnen overwegen, indien nodig.” Het ministerie baseert zijn handelen op twee wettelijke kaders: de Kiesregeling en het Kiesbesluit.
“Het ministerie wijkt niet af van de wet”, aldus Hassankhan. Wel merkt hij op dat er voor toekomstige verkiezingen mogelijk wetsaanpassingen overwogen moeten worden als het structureel moeilijk blijkt om voldoende stembureauleden aan te trekken.
“Als de realiteit verandert, moet de wet mogelijk meebewegen. Maar voor nu is er geen sprake van een noodsituatie”, benadrukte hij tot besluit.
- Man veroordeeld voor verkrachting minderjarige stiefdochter..
- Colporteurs oproepingskaarten stuiten op adresproblemen..
- Vaktraining Textiele Werkvormen gelanceerd te Sunny Point..
- SBWB met zwaar geschut op Roger Boyce..
- Aanvragen voor milieuanalyse vanaf 15 mei niet meer gratis..
- Verklaring AWJ naar aanleiding van uitlatingen over ontslag…..
- OKB bezorgd over negatieve online campagnes en desinformati…..
- Prevost verrast als eerste Amerikaanse paus..
- NMA: ‘Behandeling Milieu Effecten Analyse niet meer grati…..
- Brunswijk: “Vertrouwen in de ABOP groeit dankzij geloofwaar…..
- Giovanni Ravenberg promoot veganisme: “Hoe schoner we eten,…..
- De Twa-Twa in de Kolenmijn..
- Verwarring met huis- en perceelnummers bij afgeven oproepin…..
- Bee: ‘Nieuwbouw onderstreept toewijding aan versterking dem…..
- Campus Village bij AdeKUS moet onderwijskansen vergroten..
- Habituele drinker veroordeeld voor bedreigingen van moeder..
- Bewolking, regen en onweer..
- Raghoebarsing over handhaving RVI: ‘we moeten geen domme re…..
- Vandaag en morgen nationale rouwdagen..
- “Geen strijd tussen VHP en ABOP om gronden te verdelen”..
- Lancering ‘Royalty’s voor iedereen’ verschoven naar 1…..