Het Onafhankelijk Kiesbureau (OKB) vindt het uitvallen van een groot aantal stembureau personeel zorgwekkend. Het gaat om tussen de 300 en 400 getraind stembureau personeel in het district Paramaribo, die aangegeven hebben om persoonlijke redenen zich te hebben teruggetrokken voor werkzaamheden op een stembureau op de dag van de stemming op 25 mei.
OKB-voorzitter Samserali Sheikh-Alibaks zegt dat het uitvallen van zo’n groot aantal stembureau medewerkers zo vlak voor de verkiezingen invloed kan hebben op een aantal zaken, waardoor de verrichtingen op een stembureau op de dag van de stemming behoorlijk in gedrang kunnen komen. Een van de gevolgen kan zijn dat er stembureaus zullen zijn die met minder mensen moeten opereren. Ook zouden stembureaus niet op tijd open kunnen gaan vanwege onderbezetting en/of de afwezigheid van sleutelpersonen. Het stemmen zou ook trager kunnen gaan.
De OKB-voorzitter hoopt dat het de overheid c.q. het ministerie van Binnenlandse Zaken lukt om binnen de nog resterende dagen naar de verkiezingen toe, voldoende personen te werven.
Lees morgen, vrijdag 16 mei, het volledige artikel in Dagblad Suriname.
- Sewcharan: Kiezers hebben kans om corruptie aan te pakken..
- Paus Leo XIV belooft voortzetting hervormingen van Francisc…..
- Informeel samenzijn veiligheidsdiensten en president Santok…..
- Veiligheidsdiensten delen zorgen en suggesties met presiden…..
- Volksgezondheid waarschuwt voor vervalste Semaglutide: “Koo…..
- WISSELKOERS BEÏNVLOEDEN?..
- OVERKLAST, OVERMEESTERD EN ONDERGRAVEN..
- Verwarring door Bondru-billboard: NPS benadrukt zelfstandig…..
- Vrouwen eerste klasse volleybalplay-off: Yelyco 2 onttroont…..
- Paus Leo XIV onaangekondigd langs bij graf voorganger Franc…..
- Voorlichting verkiezingen 2025 gestart voor speciale doelgr…..
- Marwina-captain Alimoenadi: ‘We zullen SVV bewijzen wie de …..
- Suriname op de drempel van verandering..
- Goslar 85 jaar geleden gezonken..
- Lesuitval op Mulo Brokopondo door ondergelopen schoolterrei…..
- Bromfietser aangereden en overreden..
- President Santokhi luistert naar zorgen veiligheidsdiensten..
- Bromfietser (20) gedood bij aanrijding met auto – Twe…..
- Man opgepakt op J.A. Pengelluchthaven voor verduistering go…..
- Sranan Lobi Dey roept op tot liefde voor Suriname..
- Robinhood versus Transvaal: onstuitbare kracht tegen onbewe…..