Het Onafhankelijk Kiesbureau (OKB) vindt het uitvallen van een groot aantal stembureau personeel zorgwekkend. Het gaat om tussen de 300 en 400 getraind stembureau personeel in het district Paramaribo, die aangegeven hebben om persoonlijke redenen zich te hebben teruggetrokken voor werkzaamheden op een stembureau op de dag van de stemming op 25 mei.
OKB-voorzitter Samserali Sheikh-Alibaks zegt dat het uitvallen van zo’n groot aantal stembureau medewerkers zo vlak voor de verkiezingen invloed kan hebben op een aantal zaken, waardoor de verrichtingen op een stembureau op de dag van de stemming behoorlijk in gedrang kunnen komen. Een van de gevolgen kan zijn dat er stembureaus zullen zijn die met minder mensen moeten opereren. Ook zouden stembureaus niet op tijd open kunnen gaan vanwege onderbezetting en/of de afwezigheid van sleutelpersonen. Het stemmen zou ook trager kunnen gaan.
De OKB-voorzitter hoopt dat het de overheid c.q. het ministerie van Binnenlandse Zaken lukt om binnen de nog resterende dagen naar de verkiezingen toe, voldoende personen te werven.
Lees morgen, vrijdag 16 mei, het volledige artikel in Dagblad Suriname.
- Bondru: “geloof in integer leiderschap”..
- EBGS ontkent sluiting basisschool Langatabbetje..
- Simons: “NDP wil winnen om het leven van de Surinamers te v…..
- President roept Ramsaran op voor spoedoverleg: PL ziet poli…..
- Schoolbroodpakket uitgebreid: ruim 20.000 leerlingen krijge…..
- Minister Ramadhin: “Investeringen in eerstelijnszorg gaan o…..
- Column: Borrelpraat no. 871..
- Justin Michel Yzer..
- Justin Michel Yzer..
- Eddy Wong Chung..
- Twee vrienden zwaar mishandeld door groep..
- Woningbrand -Mogelijk sprake van brandstichting..
- Volleybalsters Yelyco 4 schakelen Lyzecks uit eerste klasse…..
- Mac Andrew: “Niemand mag achterblijven in de arbeidsontwikk…..
- Mama, waarom zijn de prijzen in de winkel zo hoog?..
- Commissie Voorlichting Verkiezingen houdt infosessies voor …..
- Bronto Somohardjo: Alles wat ik ben, heb ik geleerd van vro…..
- China lanceert noodwaarschuwingen voor natuurrampen..
- Worstellegende Sabu (60) overleden, slechts weken na pensio…..
- Hotelgasten vertrekken zonder te betalen..
- Brazilië versterkt banden met China te midden van wereldwij…..