Minister van Openbare Werken, Riad Nurmohamed, heeft nog geen besluit genomen of hij zijn dienstvoertuig zal overnemen nu zijn ambtstermijn ten einde loopt. Regeringsfunctionarissen krijgen bij vertrek de mogelijkheid om hun dienstvoertuig over te nemen tegen twintig procent van de getaxeerde waarde.
In ABC Actueel verklaarde de bewindsman: “Misschien, ik weet niet. Zullen we nog zien.” Volgens hem is er nog geen definitieve keuze gemaakt en moet hij er eerst rustig over nadenken.
De regeling, waarbij de taxatiewaarde van voertuigen doorgaans aanzienlijk lager ligt dan de werkelijke marktwaarde, ligt al jaren onder vuur. Luxe voertuigen met aanschafprijzen van tienduizenden Amerikaanse dollars worden via deze regeling soms voor een symbolisch bedrag overgenomen.
Bij de regeringswissel in 2020 werden eveneens veel staatsvoertuigen voor een gering bedrag overgedragen aan vertrekkende functionarissen. Nurmohamed leverde toen scherpe kritiek op de toenmalige regering, die auto’s liet overnemen tegen slechts tien procent van de taxatiewaarde. Als minister van Openbare Werken was hij destijds verantwoordelijk voor de inventarisatie van staatsbezittingen, waaronder voertuigen en overheidsgebouwen.
Nu hij zelf de mogelijkheid krijgt een voertuig over te nemen onder vergelijkbare voorwaarden, lijkt de beslissing voor Nurmohamed minder vanzelfsprekend. Of hij daadwerkelijk gebruik zal maken van de regeling, blijft voorlopig ongewis.
- Suriname schittert op National Day Expo 2025 Osaka..
- Elias hamert op brede maatschappelijke discussie over olies…..
- Reactie op: Nieuwe parlementaire zittingsperiode start op 3…..
- Natio is klaar voor het WK – nu de FIFA nog..
- Digitale ID wordt verplicht gesteld bij overheidsdiensten..
- Suriname in de schijnwerpers op ‘Caribbean Experience 2025’…..
- Drones richten schade aan op Iraakse militaire bases..
- Chan Choenni bundelt 150 jaar Hindostaanse geschiedenis in …..
- Nieuwe raketaanval vanuit Iran ondanks wapenstilstand: Isra…..
- Surinaamse vlag wappert trots in Osaka: Sranan Dey brengt E…..
- Staat Suriname verkoopt aandelen Hakrinbank via openbare in…..
- KPS houdt rondmars op 130-jarig bestaan..
- Suriname treedt officieel toe tot OIC Labour Centre..
- Overuren bij KPS blijven structureel probleem..
- Jongeren creëren ‘I Love Nieuw Aurora’-monument voor d…..
- “Veiligheid gegarandeerd, verruwing criminaliteit baart zor…..
- Heel natte dinsdag voorspeld..
- Veiligheidsbonden bereiken akkoord met regering..
- ABOP-structuren woedend op Brunswijk: hij handelde tegen co…..
- ABOP weigert regeerakkoord te ondertekenen uit onvrede over…..
- WhatsApp verboden op telefoons Amerikaanse Huis van Afgevaa…..