Nog twee verdachten opgesloten na schietincident

PARAMARIBO — Nadat eerder P.I. werd aangehouden en opgesloten, zijn deze week ook zijn partner en de dertigjarige T.R. in verzekering gesteld. Het trio is betrokken geweest bij een schietincident in het ressort Uitvlugt. De 38-jarige B.K., op wie er was geschoten, had op 10 juni aangifte gedaan.

Hij verklaarde tegenover de politie van Uitvlugt dat het recente geval de nasleep betreft van een schietincident twee jaar geleden toen P.I. hem in zijn bovenbeen had geschoten. Op 9 juni dit jaar vernam het slachtoffer van kennissen dat de verdachte had gezegd dat hij hem (weer) zou neerschieten als hij hem tegenkwam, “aangezien de vorige moordactie was mislukt”, schrijft het KPS vrijdagavond op zijn website.

B.K. deed daarop de volgende dag aangifte tegen P.I. Deze werd pas na drie weken, op 30 juni, aangehouden en opgesloten. Dinsdag en donderdag volgde de aanhouding van respectievelijk de partner van P.I. en T.R. Uit het verdere onderzoek was, na het bekijken van camerabeelden, namelijk gebleken dat T.R. vanuit een auto bedreigende uitlatingen tegen B.K. had gedaan. Ook loste hij meerdere schoten in diens richting zonder hem te raken.

Bij de aanhouding van T.R. werd het vuistvuurwapen in de auto aangetroffen. Zowel het wapen als het voertuig werd in beslag genomen in het belang van het onderzoek.