Het ministerie van Sociale Zaken en Volkshuisvesting (Sozavo) beschikt nog niet over een duidelijk plan voor doorgangshuizen en crisisopvanginstellingen. Minister Ines Pané zegt dat er al verschillende pogingen zijn ondernomen om zulke faciliteiten op te zetten.
De bewindsvrouw zei tijdens de reguliere persconferentie daags na de regeringsraadvergadering de er gezien de grote vraag met urgentie wordt gewerkt aan het realiseren van deze opvanghuizen. Er moeten echter nog geschikte locaties voor handen zijn.
Vanuit Sozavo zijn er sinds 2013 pogingen ondernomen om dergelijke opvanghuizen op te zetten, maar door verschillende uitdagingen is dit nog volledig van de grond gekomen. Het ministerie blijft zich desondanks inzetten om dit plan door te voeren.
Er is reeds een plan opgesteld om de crisisopvang te heractiveren, en Sozavo denkt aan een tijdelijke aanpak in afwachting van een definitieve oplossing. De ingestelde raden van toezicht, zullen zich ook buigen over dit vraagstuk, namelijk de juiste aanpak en uitvoering.
- Elf SAO-cursisten ronden lastraining succesvol af..
- Toneelstuk ‘Het waarom beantwoord’..
- BLTO vraagt president interventie voor betalen overuren..
- Presidentiële Werkgroep pakt klachten over grondaanvragen a…..
- Nieuwsvoorziening op ABC website weer optimaal..
- Voor visum-vrij reizen naar Europa moet Suriname illegalen …..
- Ambassadeur Van Lierop: ‘Het zou heel vreemd zijn als wij o…..
- Initiatiefnemers OPTSU hebben geen politieke ambitie..
- Honduras verlengt uitleveringsverdrag met VS..
- ‘Het waarom beantwoord’ in Theater Thalia..
- Plempie ontkent gewapende kettingroof, maar blijft aangehou…..
- ‘Platform Grondzaken’ ingesteld voor grondprobl…..
- ‘OPTSU optie om Suriname blijvend uit armoede te halen’..
- Omzetting Telesur naar NV maakt overeenkomst met Samsung mo…..
- Lichte regen in de ochtend en buien in de middag..
- SLM vliegt weer op route Paramaribo-Cayenne-Belem..
- Suvobo-secretaris Manhoef: ‘Nieuwe regels ter voorbereiding…..
- Ruim 150 zwarte zwaardwalvissen gestrand bij Tasmanië, wein…..
- Irène Sijpenhof – Belfor (81) Amsterdam 16-2-2025..
- Naomi Eliza Robinson (95) Paramaribo 16-2-2025..
- Onderzoek moord inspecteur Gooding voor 3e keer opgestart..