V.l.n.r. hoofdofficier van justitie Niermala Maikoe en de rechters Suzanne Chu, Iwan Rasoelbaks (hofpresident), Marjory Sanches, Cynthia Klein en Robert Praag.(Foto’s: Ranu Abhelakh)
President Chan Santokhi beëdigt Marjory Sanches als lid-plaatsvervanger onder toeziend oog van hofpresident Iwan Rasoelbaks.
Hofpresident Iwan Rasoelbaks feliciteert rechter Marjory Sanches na haar beëdiging.
President Chan Santokhi feliciteert de beëdigde rechter Marjory Sanches.
Het Hof van Justitie is blij met de nieuwe aanwinst: rechter Marjory Sanches. President Chan Santokhi heeft haar woensdag de eed afgenomen als lid-plaatsvervanger. “De verwachtingen met de aanwinst van collega Sanches voor de rechtspraak en de rechtzoekende zijn hooggespannen, vooral waar het gaat om tijdige en goed gecommuniceerde rechtspraak in handelszaken,” klinkt hofpresident Iwan Rasoelbaks verheugd.“De regering heeft de institutionele versterking van de rechtspraak tot een prioriteit gemaakt,” zegt Santokhi in zijn felicitatietoespraak. De beëdigingsplechtigheid markeert volgens hem “niet alleen een belangrijke stap in de carrière van een toegewijde professional, maar weerspiegelt ook een bredere ontwikkeling binnen de rechterlijke macht van ons land.”Het staatshoofd erkent dat kwantiteit alleen niet voldoende is. “We werken ook aan kwaliteitsversterking, onafhankelijkheid en de verdere isolering van de rechterlijke macht van politieke invloed.” Hij haalde de regionale en internationale samenwerking aan tussen het hof en buitenlandse instituten, inclusief de rechterlijke machten van Nederland, de Antillen en de Caribbean Court of Justice.Sanches heeft eerder als jurist gewerkt voor onder meer het Parket van de procureur-generaal, het ministerie van Justitie, en de griffie van De Nationale Assemblée. Na haar advocatenopleiding ging zij aan de slag op het hof als coördinator Communicatie Hof van Justitie. Van hieruit startte zij in 2022 de rechtersopleiding civiel. Rasoelbaks: “Zij heeft tijdens haar meerjarige opleiding blijk gegeven een integere, deskundige, evenwichtige en doortastende oordelaar te zullen zijn — dus een bijzondere aanwinst voor de rechtspraak en de samenleving.”“Wij zullen met meester Sanches meer meters kunnen maken ter afhandeling van handelszaken in eerste aanleg,” geeft de hofpresident aan. De nieuwe rechter zal ingezet worden in de unit Handel en in kamers van het hof in handelszaken, die geleid worden door ervaren rechters. Tijdens de rechtersopleiding heeft zij ook cursussen gevolgd in het nieuwe Burgerlijk Wetboek.“Uw rol als rechter is niet enkel juridisch, maar ook moreel en maatschappelijk van betekenis. De samenleving verwacht rechtvaardigheid, integriteit en transparantie,” gaf Santokhi het lid-plaatsvervanger mee. Hij typeerde haar benoeming als méér dan een individuele prestatie: “Het is een stap vooruit in de gezamenlijke opbouw van vertrouwen in de rechtsstaat.”Het Hof van Justitie telt nu, met Sanches erbij, 32 rechters. Volgens Santokhi volgen nog 28 personen de rechtersopleiding; naar verwachting zal de helft deze eind 2025 afronden.
- Voormalig ‘Leraar van het Jaar’ krijgt 30 jaar …..
- DNA-kandidaat aangehouden voor cocaïne in pakket: partij re…..
- Minister Dasai niet op de hoogte van skalians op Afobaka-st…..
- AZP eert verpleegkundigen op Dag der Verpleging..
- Kan nieuw leiderschap een duurzaam pad uitzetten?..
- Eddy Wilson wint vierde Roger Boyce World Cup..
- Trump begint Midden-Oostenreis met reeks deals in Saudi-Ara…..
- Politie onderzoekt verdachte verstrekking van 40 oproepings…..
- CBvS-governor: Valutaveilingen geen directe poging verlagi…..
- Bewoners Esther Stichting geïnformeerd over stemproces..
- Grafruiming tussen wet en praktijk (1): ‘Er is nauwelijks n…..
- Kapitein van Coeroeni: “President Santokhi behandelt ons al…..
- Politie onderzoekt onregelmatigheden bij verstrekking oproe…..
- Staatsbegrafenis gewezen president Jules Albert Wijdenbosch..
- Ex-vriendin steekt ex vriend..
- SPWE rondt training Basis Ondernemerschap succesvol af..
- Oplevering nieuw gebouw campus village betekent geen uitbre…..
- Akiemboto daagt Brunswijk uit voor nationaal debat..
- Baasaron gaf Bondru toestemming om foto te gebruiken voor b…..
- Para-plantages protesteren tegen bezoek president Santokhi..
- Wereldwijde beurzen schieten omhoog na tariefverlaging VS e…..