V.l.n.r. hoofdofficier van justitie Niermala Maikoe en de rechters Suzanne Chu, Iwan Rasoelbaks (hofpresident), Marjory Sanches, Cynthia Klein en Robert Praag.(Foto’s: Ranu Abhelakh)
President Chan Santokhi beëdigt Marjory Sanches als lid-plaatsvervanger onder toeziend oog van hofpresident Iwan Rasoelbaks.
Hofpresident Iwan Rasoelbaks feliciteert rechter Marjory Sanches na haar beëdiging.
President Chan Santokhi feliciteert de beëdigde rechter Marjory Sanches.
Het Hof van Justitie is blij met de nieuwe aanwinst: rechter Marjory Sanches. President Chan Santokhi heeft haar woensdag de eed afgenomen als lid-plaatsvervanger. “De verwachtingen met de aanwinst van collega Sanches voor de rechtspraak en de rechtzoekende zijn hooggespannen, vooral waar het gaat om tijdige en goed gecommuniceerde rechtspraak in handelszaken,” klinkt hofpresident Iwan Rasoelbaks verheugd.“De regering heeft de institutionele versterking van de rechtspraak tot een prioriteit gemaakt,” zegt Santokhi in zijn felicitatietoespraak. De beëdigingsplechtigheid markeert volgens hem “niet alleen een belangrijke stap in de carrière van een toegewijde professional, maar weerspiegelt ook een bredere ontwikkeling binnen de rechterlijke macht van ons land.”Het staatshoofd erkent dat kwantiteit alleen niet voldoende is. “We werken ook aan kwaliteitsversterking, onafhankelijkheid en de verdere isolering van de rechterlijke macht van politieke invloed.” Hij haalde de regionale en internationale samenwerking aan tussen het hof en buitenlandse instituten, inclusief de rechterlijke machten van Nederland, de Antillen en de Caribbean Court of Justice.Sanches heeft eerder als jurist gewerkt voor onder meer het Parket van de procureur-generaal, het ministerie van Justitie, en de griffie van De Nationale Assemblée. Na haar advocatenopleiding ging zij aan de slag op het hof als coördinator Communicatie Hof van Justitie. Van hieruit startte zij in 2022 de rechtersopleiding civiel. Rasoelbaks: “Zij heeft tijdens haar meerjarige opleiding blijk gegeven een integere, deskundige, evenwichtige en doortastende oordelaar te zullen zijn — dus een bijzondere aanwinst voor de rechtspraak en de samenleving.”“Wij zullen met meester Sanches meer meters kunnen maken ter afhandeling van handelszaken in eerste aanleg,” geeft de hofpresident aan. De nieuwe rechter zal ingezet worden in de unit Handel en in kamers van het hof in handelszaken, die geleid worden door ervaren rechters. Tijdens de rechtersopleiding heeft zij ook cursussen gevolgd in het nieuwe Burgerlijk Wetboek.“Uw rol als rechter is niet enkel juridisch, maar ook moreel en maatschappelijk van betekenis. De samenleving verwacht rechtvaardigheid, integriteit en transparantie,” gaf Santokhi het lid-plaatsvervanger mee. Hij typeerde haar benoeming als méér dan een individuele prestatie: “Het is een stap vooruit in de gezamenlijke opbouw van vertrouwen in de rechtsstaat.”Het Hof van Justitie telt nu, met Sanches erbij, 32 rechters. Volgens Santokhi volgen nog 28 personen de rechtersopleiding; naar verwachting zal de helft deze eind 2025 afronden.
- Rose M. Grunberg – Pelser..
- Jennifer Sastrodihardjo – Nain..
- Drinkwater voor Cabendadorp: ‘Suriname haalt doelen vóór 20…..
- Ramdin treedt aan bij OAS, Mathoera neemt BIBIS tijdelijk w…..
- PL strijdvaardig richting verkiezingen: “Onze lijsttrekker …..
- Brazilië hoopt binnen 28 dagen officieel vrij te zijn van v…..
- Nepnieuws doet de ronde dat oud-president Venetiaan is over…..
- Gewapende beroving in dorp Ganzee..
- Samenwerking tussen het ministerie van Ruimtelijke Ordening…..
- Veiligheid van hoogwaardigheidsbekleders versterkt na succe…..
- Documentaire over slavernij-erfgoed verbindt Ghana, Surinam…..
- NDP aan kop in opiniepeiling, meerderheid wil nieuwe presid…..
- Surinaams staatsleiderschap onder druk door machtsdronkenhe…..
- ADEK lanceert ontwikkelingsprojecten hoger onderwijs..
- NPS-kandidatenlijst: minimaal één kandidaat zeer dubieus; d…..
- Partijprogramma’s stellen teleur..
- Eerste editie sociaal project ‘Baka Skoro’ groot succes..
- Stembureauleden getraind in verzamelen data op 25 mei..
- Plenair overleg tussen BiZa en verkiezingsactoren..
- Fout in kiezersbestand: Vrouw uit Nickerie moet stemmen in …..
- Shabier Ishaak Uitvaartoord breidt uit: waardig afscheid on…..