V.l.n.r. hoofdofficier van justitie Niermala Maikoe en de rechters Suzanne Chu, Iwan Rasoelbaks (hofpresident), Marjory Sanches, Cynthia Klein en Robert Praag.(Foto’s: Ranu Abhelakh)
President Chan Santokhi beëdigt Marjory Sanches als lid-plaatsvervanger onder toeziend oog van hofpresident Iwan Rasoelbaks.
Hofpresident Iwan Rasoelbaks feliciteert rechter Marjory Sanches na haar beëdiging.
President Chan Santokhi feliciteert de beëdigde rechter Marjory Sanches.
Het Hof van Justitie is blij met de nieuwe aanwinst: rechter Marjory Sanches. President Chan Santokhi heeft haar woensdag de eed afgenomen als lid-plaatsvervanger. “De verwachtingen met de aanwinst van collega Sanches voor de rechtspraak en de rechtzoekende zijn hooggespannen, vooral waar het gaat om tijdige en goed gecommuniceerde rechtspraak in handelszaken,” klinkt hofpresident Iwan Rasoelbaks verheugd.“De regering heeft de institutionele versterking van de rechtspraak tot een prioriteit gemaakt,” zegt Santokhi in zijn felicitatietoespraak. De beëdigingsplechtigheid markeert volgens hem “niet alleen een belangrijke stap in de carrière van een toegewijde professional, maar weerspiegelt ook een bredere ontwikkeling binnen de rechterlijke macht van ons land.”Het staatshoofd erkent dat kwantiteit alleen niet voldoende is. “We werken ook aan kwaliteitsversterking, onafhankelijkheid en de verdere isolering van de rechterlijke macht van politieke invloed.” Hij haalde de regionale en internationale samenwerking aan tussen het hof en buitenlandse instituten, inclusief de rechterlijke machten van Nederland, de Antillen en de Caribbean Court of Justice.Sanches heeft eerder als jurist gewerkt voor onder meer het Parket van de procureur-generaal, het ministerie van Justitie, en de griffie van De Nationale Assemblée. Na haar advocatenopleiding ging zij aan de slag op het hof als coördinator Communicatie Hof van Justitie. Van hieruit startte zij in 2022 de rechtersopleiding civiel. Rasoelbaks: “Zij heeft tijdens haar meerjarige opleiding blijk gegeven een integere, deskundige, evenwichtige en doortastende oordelaar te zullen zijn — dus een bijzondere aanwinst voor de rechtspraak en de samenleving.”“Wij zullen met meester Sanches meer meters kunnen maken ter afhandeling van handelszaken in eerste aanleg,” geeft de hofpresident aan. De nieuwe rechter zal ingezet worden in de unit Handel en in kamers van het hof in handelszaken, die geleid worden door ervaren rechters. Tijdens de rechtersopleiding heeft zij ook cursussen gevolgd in het nieuwe Burgerlijk Wetboek.“Uw rol als rechter is niet enkel juridisch, maar ook moreel en maatschappelijk van betekenis. De samenleving verwacht rechtvaardigheid, integriteit en transparantie,” gaf Santokhi het lid-plaatsvervanger mee. Hij typeerde haar benoeming als méér dan een individuele prestatie: “Het is een stap vooruit in de gezamenlijke opbouw van vertrouwen in de rechtsstaat.”Het Hof van Justitie telt nu, met Sanches erbij, 32 rechters. Volgens Santokhi volgen nog 28 personen de rechtersopleiding; naar verwachting zal de helft deze eind 2025 afronden.
- Leo Victor met kleinst mogelijke score voorbij Flora..
- Wereld Hypertensie Dag: ‘Ken je cijfers, leef langer&…..
- ‘Politieke’ wijsheid schaars..
- Del Castilho: “Niet op staatsbesluit wachten om vermogen te…..
- Whiskeydief in verzekering gesteld..
- Ophaalprocedure oproepingskaarten..
- Mitchel Wongsodikromo: Van badmintontopper tot districtscom…..
- Verkiezingstijd in Suriname..
- OMO-schuld van SRD 8,3 miljard: Wie betaalt de rekening?..
- Vernieuwd ICT-lokaal moet prestaties op Natin verbeteren..
- RBT houdt nep-agent aan..
- Finabank boekt solide resultaten en versterkt duurzame groe…..
- Minister Mac Andrew ontvangt Franse delegatie in aanloop na…..
- Meer aandacht voor Caribische Mary Seacole op Dag van de Ve…..
- Bewoners Matawai protesteren tegen illegale landingsbanen i…..
- Man eigent zich whiskey toe en berooft eigenaar..
- Santokhi geen voorstander van tweede IMF-programma..
- Schikking voorgesteld in zaak Wan Okasi tegen de Staat..
- Finabank haalt in 2024 nettowinst van SRD 249 miljoen..
- ‘ESP stelt in staat energievoorziening betrouwbaar, betaalb…..
- Line-up Curaçao North Sea Jazz Festival compleet met toevoe…..