De armoedegrens per 31 december 2024 is vastgesteld op SRD 7.337,-. Dat is SRD 59,- minder dan een jaar eerder; toen was het bedrag SRD 7.396,- voor een volwassene. De minister van Arbeid, Werkgelegenheid en Jeugdzaken (AWJ), stelt daarom dat deze grens een dalende trend vertoont.
De armoedegrens is door de regeringsraad vastgesteld. Meestal volgt hierna nog het minimumuurloon; daar moet de Nationale Loonraad (NLR) nog een advies over uitbrengen aan de minister; dit advies is niet bindend. De armoedegrens dient als basis voor de bepaling van het minimumloon. De NLR moet sinds de wijziging van de Wet Minimumloon in 2024, jaarlijks een advies uitbrengen aan de minister. Voorheen was dat tweejaarlijks.
De daling van de armoedegrens betekent in theorie ook een daling van het minimumloon. Mogelijk wordt dan het minimumtarief van vorig jaar gehandhaafd. Dat werd per 1 april 2024 vastgesteld op SRD 49,12. Voor minder dan dit bedrag mag er geen arbeid worden verricht.
- Arbeidsinspectie voert verhoogde inspecties uit in Nickerie..
- Verhitte menigte haalt Monikarta op..
- 14-jarige scholier die bedreigende uitlatingen doet aangeho…..
- Tsang: “Machtigingswet NV Telesur mogelijk vrijbrief voor v…..
- Trump belooft Gaza over te nemen..
- Ashwin Adhin nu definitief een vrije man..
- Ramadhin en Bhikharie garanderen veiligheid voedselhulp Ind…..
- Oud-vicepresident Adhin ook in hoger beroep vrijgesproken..
- Adhin in hoger beroep ook vrijgesproken; OM teruggefloten..
- Brug Saramaccakanaal wordt op 26 maart opgeleverd..
- BREAKING NEWS – Hof van Justitie: ‘Adhin had niet mogen wor…..
- Minister Ramdin: ‘Amazonegebied heeft vitale functie voor d…..
- Politiebureau Nieuw Haven wordt vernoemd naar Herman Goodin…..
- Minister Landvreugd nog bestuurder stichting Excellence Top…..
- VOJ Atjoni richt eigen studentenraad en commissie op..
- Amerikaans leger vliegt eerste migranten naar Guantanamo Ba…..
- Presidentiële werkgroep Sportprojecten en Platform van buur…..
- Narcoticabrigade neemt onbeheerd aangetroffen (soft)drugs i…..
- Strengere controle op kassasystemen..
- Vandaag nog meer regenbuien en onweer..
- MES OP DE KEEL?..