De armoedegrens per 31 december 2024 is vastgesteld op SRD 7.337,-. Dat is SRD 59,- minder dan een jaar eerder; toen was het bedrag SRD 7.396,- voor een volwassene. De minister van Arbeid, Werkgelegenheid en Jeugdzaken (AWJ), stelt daarom dat deze grens een dalende trend vertoont.
De armoedegrens is door de regeringsraad vastgesteld. Meestal volgt hierna nog het minimumuurloon; daar moet de Nationale Loonraad (NLR) nog een advies over uitbrengen aan de minister; dit advies is niet bindend. De armoedegrens dient als basis voor de bepaling van het minimumloon. De NLR moet sinds de wijziging van de Wet Minimumloon in 2024, jaarlijks een advies uitbrengen aan de minister. Voorheen was dat tweejaarlijks.
De daling van de armoedegrens betekent in theorie ook een daling van het minimumloon. Mogelijk wordt dan het minimumtarief van vorig jaar gehandhaafd. Dat werd per 1 april 2024 vastgesteld op SRD 49,12. Voor minder dan dit bedrag mag er geen arbeid worden verricht.
- Nurmohamed: Infrastructuur essentieel voor ontwikkeling..
- Bedrijven hebben nieuwe mindset nodig om zaken te doen..
- Schadevergoeding padieboeren eindelijk uitbetaald..
- Suriname krijgt internationale award voor herstructurering …..
- Harriette Louise Loe – Liew..
- SWM 93 jaar: ‘Uitdagingen omzetten in kansen’ (2/slot)..
- Suriname ontvangt LatinFinance’s 2024 Award..
- President van Panama hekelt Amerikaanse ‘leugens̵…..
- Onvrede onder zorgmedewerkers: Financiële afspraken opnieuw…..
- Wilgo M. Pengel: Een pionier in multimedia en cultuurpromot…..
- Suriname houdt vast aan standpunt om geen visvergunningen t…..
- Hypocrisie NDP..
- Markoesateelt weer opgepakt door de regering..
- VHP niet principieel tegen samenwerking met specifieke part…..
- NAS versterkt culturele samenwerking met India..
- Surinaamse bedrijven hebben nieuwe mindset nodig om zaken t…..
- Stabiele internetverbinding voor scholen Lelydorp..
- Ideaal leiderschap; behoeften van een samenleving..
- Onthulling ‘Lezend Kind’ op Samuel Glocklerschool in Commew…..
- President Ali: “Suriname op drempel van transformatie, maar…..
- Afreximbank bereid investeren in Suriname aan te moedigen..