In het onderzoek naar de geruchtmakende goudroof aan de Sun Parklaan heeft de politie vanochtend opnieuw een verdachte aangehouden. De arrestatie vond plaats op de Johan Adolf Pengelluchthaven, waar de man vermoedelijk het land probeerde te ontvluchten.
Het betreft de zoveelste arrestatie in de omvangrijke zaak rond de gewapende roof die op vrijdag 13 juni plaatsvond. Toen drongen meerdere gewapende mannen een woning aan de Sun Parklaan binnen en maakten een grote hoeveelheid ruw goud buit. Volgens de politie handelden de daders doelgericht en professioneel. De zaak leidde tot een grootschalige klopjacht, waarbij meerdere opsporingsmiddelen werden ingezet.
De aangifte werd gedaan door een Colombiaanse man, die verklaarde slachtoffer te zijn van een gewapende beroving waarbij goud werd gestolen. Al snel kwam een politiebrigadier als verdachte in beeld. Hij werd, na overleg met het Openbaar Ministerie, in verzekering gesteld.
Het onderzoek nam echter een verrassende wending. De politie schakelde de hondenbrigade in om voertuigen te doorzoeken die vermoedelijk betrokken waren bij de roof of het transport van het gestolen goud. De speurhonden sloegen echter niet aan op edelmetaal, maar gaven een duidelijke reactie op andere verboden stoffen. Dit voedde het vermoeden dat sprake zou kunnen zijn van een misleidende aangifte.
De vandaag aangehouden passagier is inmiddels overgedragen aan de afdeling Kapitale Delicten. Zijn precieze rol in de organisatie van de goudroof wordt momenteel onderzocht. Het onderzoek is nog in volle gang.
- Voorbereidingen in volle gang voor installatie nieuwe DNA-l…..
- Afscheid van Patricia Etnel, een vurige stem en warm hart..
- Landgenoten nemen massaal afscheid van overleden DNA-lid Pa…..
- Wegomleggingen in verband met vergadering DNA..
- Twee personen op heterdaad betrapt bij diefstal van gascili…..
- Hakrinbank presenteert sterke jaarresultaten en groeiperspe…..
- OM eist 30 jaar cel voor moord op echtgenote en het verberg…..
- Een droom voor de kinderen van Sunny Point..
- 66-jarige man in ziekenhuis overleden na verkeersongeval me…..
- SML-play-off van start: Notch vs PVV en Voorwaarts vs Inter…..
- GOw2 heropent duurzaam selfservice-tankstation aan Mahonyla…..
- Sleur: ‘Cyanide en arseen in stuwmeer is tikkende tijdbom o…..
- Verdachte in verzekering gesteld na bedreiging buurvrouw..
- Verdachte in verzekering gesteld wegens vernieling..
- Wegomlegging tijdens installatie nieuw parlement..
- Pieter Kooistra..
- Marléne Hariette Norma Roberts – Le Blanc..
- Herdenken en vieren..
- Kanhai zal proberen straf Bordo in Suriname te laten uitzit…..
- GOw2 Mahonylaan heropend na renovatie van USD 1,8 miljoen..
- Joël ‘Bordo’ Martinus in Franse cel..