In het onderzoek naar de geruchtmakende goudroof aan de Sun Parklaan heeft de politie vanochtend opnieuw een verdachte aangehouden. De arrestatie vond plaats op de Johan Adolf Pengelluchthaven, waar de man vermoedelijk het land probeerde te ontvluchten.
Het betreft de zoveelste arrestatie in de omvangrijke zaak rond de gewapende roof die op vrijdag 13 juni plaatsvond. Toen drongen meerdere gewapende mannen een woning aan de Sun Parklaan binnen en maakten een grote hoeveelheid ruw goud buit. Volgens de politie handelden de daders doelgericht en professioneel. De zaak leidde tot een grootschalige klopjacht, waarbij meerdere opsporingsmiddelen werden ingezet.
De aangifte werd gedaan door een Colombiaanse man, die verklaarde slachtoffer te zijn van een gewapende beroving waarbij goud werd gestolen. Al snel kwam een politiebrigadier als verdachte in beeld. Hij werd, na overleg met het Openbaar Ministerie, in verzekering gesteld.
Het onderzoek nam echter een verrassende wending. De politie schakelde de hondenbrigade in om voertuigen te doorzoeken die vermoedelijk betrokken waren bij de roof of het transport van het gestolen goud. De speurhonden sloegen echter niet aan op edelmetaal, maar gaven een duidelijke reactie op andere verboden stoffen. Dit voedde het vermoeden dat sprake zou kunnen zijn van een misleidende aangifte.
De vandaag aangehouden passagier is inmiddels overgedragen aan de afdeling Kapitale Delicten. Zijn precieze rol in de organisatie van de goudroof wordt momenteel onderzocht. Het onderzoek is nog in volle gang.
- Deken: Rechtspraak is geen wedstrijd tussen partijen..
- Focus op jongeren en mentale gezondheid na covid-19 op OIC …..
- Brunswijk deed water bij de wijn, zegt Panka over president…..
- Surinamer in Israël over huidige toestand: ‘Schade is door …..
- Rechter Marjory Sanches: ‘Alleen door transparantie en open…..
- Sanches en Mahadew geïnstalleerd bij Hof van Justitie..
- SRD zakt naar dieptepunt door overheidsuitgaven en onzekerh…..
- Vastgoedsector Suriname niet op zwarte lijst: FIU ontkracht…..
- Deken van Orde van Advocaten roept autoriteiten op invullin…..
- Suriname debuteert op OIC Youth Capital 2025 in Marrakech..
- Brunswijk is nogsteeds vicepresident, concludeert Essed..
- ‘Yu Na Taa’ nieuwe song Latin King Johan Misiedjan..
- Ryaen La Rose: “Afro-Surinamers moeten wakker worden over w…..
- Het is tijd voor echte democratische hervorming in Suriname..
- Start Learning for Life Community Project bij Surinaamse Br…..
- Expositie Nola Hatterman: ‘Zwart is ook mooi’..
- Historische verkiezing op komst: Suriname krijgt zondag eer…..
- Anti-corruptiewet Suriname: juridische blik op artikel 54e …..
- Kandidaatstelling president en vp gesloten; inauguratie op …..
- Regering versterkt zorg, onderwijs en veiligheid met nieuwe…..
- Suriname lanceert digitale PSA-kaart: veiliger en wereldwij…..