De gezondheidssector krijgt binnenkort een broodnodige impuls dankzij een nieuwe bijdrage vanuit Nederland. Afgelopen vrijdag tekenden ambassadeur Walter Oostelbos en minister Stanley Raghoebarsing van Financiën en Planning het contract voor een investering van 3 miljoen euro in medische apparatuur.
De bijdrage wordt gefinancierd uit de zogenoemde Verdragsmiddelen en is bedoeld voor de aanschaf van essentiële medische apparatuur voor ziekenhuizen en gezondheidscentra in Paramaribo, Nickerie en diverse gebieden in het binnenland. De middelen zullen worden ingezet voor onder meer basisdiagnostiek, behandelingsapparatuur en modernisering van faciliteiten, meldt de Nederlandse ambassade op haar Facebookpagina.
Met de ondertekening van deze overeenkomst zijn de beschikbare Verdragsmiddelen vrijwel volledig besteed. Zowel ambassadeur Oostelbos als minister Raghoebarsing stonden tijdens de plechtigheid stil bij dit bijzondere moment en benadrukten het belang van duurzame samenwerking tussen Suriname en Nederland, met tastbare resultaten in vitale sectoren zoals de volksgezondheid.
- Kapitein Walden in ere hersteld: ‘De traditie wordt levend …..
- Jonge Guyanese vervult ceremoniële ambassadeursrol voor Sur…..
- Indonesische ambassadeur overhandigt geloofsbrieven aan San…..
- Miljoenenfonds bij KPS biedt financiële zekerheid voor poli…..
- 20 BAVP’ers getraind in handhaving Tabakswet..
- SEOGS: Hoe ‘local content’ echt van de grond moet komen..
- 1,8 miljoen euro voor groene energie in Suriname via Vlaams…..
- KLM-vlucht vertraagd door technisch probleem..
- PAHO werkt met partners aan nieuw Caribisch gezondheids- en…..
- Meer zon, maar nog steeds onweersbuien..
- Principeovereenkomst tussen regering en RAVAKSUR Plus over …..
- SCVU is Koi Carper de baas..
- Twaalf mensen doodgeschoten tijdens feest in Mexicaanse sta…..
- Willem Bilkerdijk (86) Paramaribo 22-6-2025..
- Paus hekelt verval van internationaal recht..
- Lezing en culturele avond in het kader van 1 juli..
- Politiebond hekelt werkwijze minister Amoksi bij bevorderin…..
- Storing bij Diakonessenhuis: operaties en bevallingen stilg…..
- Topclubs strijden om het landskampioenschap..
- Structureel probleem met ‘Cashpnt’ pinautomaten; banken lev…..
- Koning Willem-Alexander: ‘Nederland net begonnen met aanpak…..