NDP-woordvoerder Ricardo Panka.
De Nationale Democratische Partij (NDP) heeft zich tot nu toe alleen uitgesproken over de kwestie Tigri, en niet over het grensgeschil tussen Guyana en Venezuela. “Ik sta versteld van deze uitgesproken steun van Suriname aan Guyana, terwijl we zelf ook een grensgeschil met dat land hebben.” Dit is de eerste reactie van Ricardo Panka, woordvoerder van de grootste oppositiepartij in het parlement, de NDP.
De NDP gaat zich buigen over de steun die Suriname heeft uitgesproken voor Guyana in haar grensdispuut met Venezuela, onze gezamenlijke westelijke buur.
De NDP hechtte tijdens de regeerperiode van oud-president Bouterse veel waarde aan de samenwerking met de Venezolaanse president Nicolás Maduro. De partij is ervan overtuigd dat Suriname geen partij had moeten kiezen, maar had moeten blijven wijzen op het pad van arbitrage en dialoog tussen Guyana en Venezuela.
Dit geldt vooral omdat Suriname zelf ook een grensdispuut heeft met Guyana. Ook zegt de NDP-woordvoerder niet te weten of een dergelijk standpunt van de regering in het Comité Generaal is voorgelegd. Panka geeft aan dat de NDP zich daarom gaat beraden over dit regeringsbesluit en het proces dat is gevolgd om tot dit besluit te komen.
- Schoon drinkwater voor Gunsi, Akwaukonde en Gran Slee..
- Bedrijfsleven bespreekt kansen voor Surinaamse olie- en gas…..
- Digicel en EBS gaan samenwerking aan..
- Inbraak: Geld, sieraden en andere spullen gestolen..
- Business Summit Diaspora Suriname moet innovatie en investe…..
- Voetbaluitslagen van 4 februari 2025..
- El Salvador biedt aan om “gevaarlijke Amerikaanse criminele…..
- VN-rapporteur waarschuwt voor escalatie op Westelijke Jorda…..
- Ruim 600 bewoners krijgen veilig drinkwater dankzij innovat…..
- Steeds meer gevallen van kanker in Suriname..
- Wat is de bedoeling van Ahilia Welles?..
- Nieuw hoofdkwartier van politie dient als symbool voor hers…..
- Tien doden, meerdere gewonden bij schietpartij in Zweden..
- Waar is het OM? Oostburg heeft vorig jaar drie keer Bouters…..
- Voedselpakketten uit India ‘gewoon een business’..
- Geen aansluiting DA ’91 bij A20-DOE-PRO..
- Reactie Luchthavenbeveiliging op meldingen van ontvreemde s…..
- Volksgezondheid onderzoekt tekort medische zeep AZP..
- 3 dorpen Boven-Suriname voorzien van veilig drinkwater..
- BREAKING NEWS — Suriname geschorst door EITI, kans op afsch…..
- Adhin roept op tot eenheid binnen de NDP: “We hebben geen t…..