De eerder deze maand door het ministerie van Volksgezondheid aangekondigde patiëntenportaal – de My Health-app – is reeds beschikbaar voor download via de Google Play Store en de Apple App Store. Deze app stelt burgers in staat om veilig en overzichtelijk toegang te krijgen tot hun persoonlijke medische gegevens.
ADVERTENTIE
De digitalisering vindt plaats onder het IS4H-programma (Information Systems for Health), uitgevoerd in samenwerking met de Pan-Amerikaanse Gezondheidsorganisatie (PAHO) en International Development Bank (IDB). De My Health-app biedt momenteel onder meer toegang tot medische adviezen, vitale metingen en diagnoses.
De app is gekoppeld aan gecertificeerde Elektronische Patiëntendossiers (EHR’s) die gebruikt worden binnen huisartsenpraktijken, waardoor medische gegevens veilig en betrouwbaar worden ontsloten. Privacy en gegevensbescherming blijven daarbij kernprincipes: zelfs bij een eventuele inbreuk blijven de gegevens versleuteld en onleesbaar.
Patiënten kunnen de app downloaden op hun smartphone en deze activeren via hun huisarts. De benodigde QR-code wordt rechtstreeks door de huisarts verstrekt, zodat deze de controle behoudt over welke medische gegevens aan de juiste patiënt beschikbaar worden gesteld. Op deze manier wordt de vertrouwelijkheid en nauwkeurigheid van de gegevensoverdracht gewaarborgd.
Minister Ramadhin kondigde aan dat er een brede publiekscampagne opgestart wordt om burgers te informeren over het gebruik van de app, het belang van digitale gezondheidsinformatie en de rechten van patiënten.
- PCS-medewerkers wachten nog op beloofde SRD 1500 van de sta…..
- NDP geeft toe dat financiële ravage bewegingsruimte Santokh…..
- President: ‘Affordable Housing Project niet stopgezet, kamp…..
- OKB grijpt in om stemrecht van burger veilig te stellen..
- ‘Suriname 2050’: Olie geen doel, maar hefboom v…..
- Dasai: Santokhi verdient een tweede termijn als president..
- Medewerkers Medische Zending staken om uitblijven achtersta…..
- Rose Marie Grunberg – Pelser..
- Meer dan 2000 stembureauleden worden vandaag beëdigd..
- Personeel Medische Zending staakt om achterstallige betalin…..
- Tussentijds rapport ‘Suriname 2050’ aangeboden aan de presi…..
- Persbriefing i.v.m de veiligheidsmaatregelen naar, tijdens …..
- Man aangehouden voor oplichting en verduistering van gouden…..
- Rose M. Grunberg – Pelser..
- Jennifer Sastrodihardjo – Nain..
- Drinkwater voor Cabendadorp: ‘Suriname haalt doelen vóór 20…..
- Ramdin treedt aan bij OAS, Mathoera neemt BIBIS tijdelijk w…..
- PL strijdvaardig richting verkiezingen: “Onze lijsttrekker …..
- Brazilië hoopt binnen 28 dagen officieel vrij te zijn van v…..
- Nepnieuws doet de ronde dat oud-president Venetiaan is over…..
- Gewapende beroving in dorp Ganzee..