De eerder deze maand door het ministerie van Volksgezondheid aangekondigde patiëntenportaal – de My Health-app – is reeds beschikbaar voor download via de Google Play Store en de Apple App Store. Deze app stelt burgers in staat om veilig en overzichtelijk toegang te krijgen tot hun persoonlijke medische gegevens.
ADVERTENTIE
De digitalisering vindt plaats onder het IS4H-programma (Information Systems for Health), uitgevoerd in samenwerking met de Pan-Amerikaanse Gezondheidsorganisatie (PAHO) en International Development Bank (IDB). De My Health-app biedt momenteel onder meer toegang tot medische adviezen, vitale metingen en diagnoses.
De app is gekoppeld aan gecertificeerde Elektronische Patiëntendossiers (EHR’s) die gebruikt worden binnen huisartsenpraktijken, waardoor medische gegevens veilig en betrouwbaar worden ontsloten. Privacy en gegevensbescherming blijven daarbij kernprincipes: zelfs bij een eventuele inbreuk blijven de gegevens versleuteld en onleesbaar.
Patiënten kunnen de app downloaden op hun smartphone en deze activeren via hun huisarts. De benodigde QR-code wordt rechtstreeks door de huisarts verstrekt, zodat deze de controle behoudt over welke medische gegevens aan de juiste patiënt beschikbaar worden gesteld. Op deze manier wordt de vertrouwelijkheid en nauwkeurigheid van de gegevensoverdracht gewaarborgd.
Minister Ramadhin kondigde aan dat er een brede publiekscampagne opgestart wordt om burgers te informeren over het gebruik van de app, het belang van digitale gezondheidsinformatie en de rechten van patiënten.
- OBBS legt schoolvervoer per direct stil: Financiële problem…..
- Boosterstation duurzame oplossing voor waterdrukproblemen..
- Brunswijk waarschuwt electoraat voor verkoop van stemkaarte…..
- ABOP sluit samenwerking met geen enkele partij uit..
- RVI, rechtvaardige intentie vereist rechtsstatelijke verank…..
- Drukproces definitieve RR-stembiljetten gestart..
- Staatsolie boekt omzet van US$ 735 miljoen in boekjaar 2024..
- CAMOUFLAGEMARS..
- President geeft startsein verharden Gangaram Pandayweg..
- Ook vandaag wat verkoeling in de middag..
- Staatsolie draagt US$ 384 miljoen bij aan staatskas in 2024..
- OM: Verdachte ernstige milieuverontreiniging voorlopig vrij..
- Security Alliance vraagt ontslagvergunning aan voor 70 werk…..
- India voert luchtaanvallen uit op Pakistan: spanning tussen…..
- Verdachte in milieuverontreinigingszaak stuwmeer vrijgelate…..
- Santokhi ziet koloniale wortels in racisme, ongelijkheid en…..
- Opleiding Wiskunde AdeKUS viert 10-jarig bestaan en streeft…..
- Santokhi: Achterstand nazaten Afrikanen door verdeel- en he…..
- Column: Discutabele discussie..
- Wang blij dat steeds meer Surinamers van Chinese afkomst in…..
- Mathoera versus Santokhi: titanenstrijd of toneelspel?..