Tijdens de zitting heeft het slachtoffer Brigitte B. een gedetailleerd verslag gegeven van de angstaanjagende gebeurtenissen op de avond van 25 juli 2024. Zij verklaarde dat de verdachte, Miquel B., een vuurwapen tegen het hoofd van haar 1-jarige zoon drukte en vervolgens haar halsketting met geweld afrukte.
Volgens Brigitte was de dader goed zichtbaar, ondanks dat hij een integraal valhelm droeg, waarvan de voorklep omhoog stond. Ze gaf ook aan dat Miquel eerder op de dag al een bezoek had gebracht aan haar woning onder het voorwendsel haar echtgenoot te zoeken.
Later keerde hij terug, betrad de woning via de achterdeur en veroorzaakte paniek onder de aanwezigen. Na de overval vluchtte hij door over een schutting te springen en weg te rijden op zijn blauwe Yamaha-bromfiets.
Serie van gewelddadige overvallenMiquel B. wordt verdacht van zeven strafbare feiten gepleegd tussen 10 juli en 25 juli 2024, waaronder gewelddadige diefstallen, verboden wapenbezit en mishandeling. Opvallend is dat drie slachtoffers, die elkaar niet kennen, een vergelijkbare modus operandi beschrijven: een man op een blauwe Yamaha-bromfiets die eerst opvallend heen en weer rijdt en vervolgens toeslaat.
Een van de slachtoffers, S.N., verklaarde dat zij Miquel eerst voorbij zag rijden terwijl ze naar de winkel liep. Bij terugkeer trof ze hem gewapend met een wielsok in haar woning aan. Onder dreiging dat hij haar zou vermoorden als ze zou gillen, beroofde hij haar van haar gouden sieraden.
Vervolgens doorzocht hij haar huis naar meer waardevolle spullen en dreigde hij haar seksueel te misbruiken. Hij begon haar te betasten onder haar rok, waarop S.N. hem een vuistslag gaf en wist te ontsnappen. Schoten gelost bij beroving van T.C.
Enkele dagen later werd T.C. beroofd terwijl hij zijn berm aan het maaien was. Miquel stopte eerst om de weg te vragen en keerde kort daarna terug. Ditmaal haalde hij een vuurwapen tevoorschijn en loste een intimidatieschot bij de voeten van het slachtoffer. Hij riep: “If yu seki mo sut yu kiri” en rukte vervolgens de halsketting van T.C. af, waarna hij op hoge snelheid wegvluchtte.
Verdachte blijft ontkennenOndanks de gedetailleerde verklaringen van meerdere slachtoffers blijft Miquel B. ontkennen enige betrokkenheid te hebben bij de berovingen. Hij betwijfelt hoe hij herkend kan zijn, aangezien de dader volgens de getuigen een helm droeg. De rechter heeft de zaak aangehouden om getuigen verder te horen en beeldmateriaal te bekijken.
Voorlopig blijft Miquel B. gratis logeren in hechtenis, in afwachting van het vervolg van de rechtszaak.
- OKB: ‘Dc’s Bansi-Durga en Lewis moeten worden ontheven uit …..
- Kadensi bij verstek in Frankrijk veroordeeld tot 8 jaar cel..
- Celestine Helouise Veldhuizen..
- Annemarie, Louise, Soe Jien Cheng Chang Sheng..
- Carlho Albert Wijdh..
- NDP eist ontheffing van twee dc’s die deelnemen aan verkiez…..
- Bron: ‘Overleg invulling open plekken NPS DNA-kandidatenlij…..
- Stem bewust en kies voor duurzame verandering en ontwikkeli…..
- Basketballer Fräser: ‘Ik ben blij dat de SBA weer door ving…..
- Nieuw bestuur bij Surinaamse Worstel Federatie..
- BREAKING — PVP ook bij de rechter afgewezen om deel te neme…..
- Kleine groep levert op Moengo kritiek op president Santokhi..
- Nepbericht over overheidssubsidie in omloop..
- PVP verliest kort geding tegen de Staat..
- NDP eist onmiddellijke ontheffing 2 dc’s uit hun func…..
- Joy-Ellen Lutz overleden op 6 maart 2025..
- Na zes jaar weer op de planken: Hilkia Lobman met ‘Nakomert…..
- Fact-finding missie van Indiase ondernemers in Suriname..
- BRED Banque Populaire geïnteresseerd in Suriname..
- Stichting Hindostaanse Immigratie veroordeelt diefstal en b…..
- Alcoholverslaafde krijgt voorwaardelijke straf om van versl…..