Tijdens de zitting heeft het slachtoffer Brigitte B. een gedetailleerd verslag gegeven van de angstaanjagende gebeurtenissen op de avond van 25 juli 2024. Zij verklaarde dat de verdachte, Miquel B., een vuurwapen tegen het hoofd van haar 1-jarige zoon drukte en vervolgens haar halsketting met geweld afrukte.
Volgens Brigitte was de dader goed zichtbaar, ondanks dat hij een integraal valhelm droeg, waarvan de voorklep omhoog stond. Ze gaf ook aan dat Miquel eerder op de dag al een bezoek had gebracht aan haar woning onder het voorwendsel haar echtgenoot te zoeken.
Later keerde hij terug, betrad de woning via de achterdeur en veroorzaakte paniek onder de aanwezigen. Na de overval vluchtte hij door over een schutting te springen en weg te rijden op zijn blauwe Yamaha-bromfiets.
Serie van gewelddadige overvallenMiquel B. wordt verdacht van zeven strafbare feiten gepleegd tussen 10 juli en 25 juli 2024, waaronder gewelddadige diefstallen, verboden wapenbezit en mishandeling. Opvallend is dat drie slachtoffers, die elkaar niet kennen, een vergelijkbare modus operandi beschrijven: een man op een blauwe Yamaha-bromfiets die eerst opvallend heen en weer rijdt en vervolgens toeslaat.
Een van de slachtoffers, S.N., verklaarde dat zij Miquel eerst voorbij zag rijden terwijl ze naar de winkel liep. Bij terugkeer trof ze hem gewapend met een wielsok in haar woning aan. Onder dreiging dat hij haar zou vermoorden als ze zou gillen, beroofde hij haar van haar gouden sieraden.
Vervolgens doorzocht hij haar huis naar meer waardevolle spullen en dreigde hij haar seksueel te misbruiken. Hij begon haar te betasten onder haar rok, waarop S.N. hem een vuistslag gaf en wist te ontsnappen. Schoten gelost bij beroving van T.C.
Enkele dagen later werd T.C. beroofd terwijl hij zijn berm aan het maaien was. Miquel stopte eerst om de weg te vragen en keerde kort daarna terug. Ditmaal haalde hij een vuurwapen tevoorschijn en loste een intimidatieschot bij de voeten van het slachtoffer. Hij riep: “If yu seki mo sut yu kiri” en rukte vervolgens de halsketting van T.C. af, waarna hij op hoge snelheid wegvluchtte.
Verdachte blijft ontkennenOndanks de gedetailleerde verklaringen van meerdere slachtoffers blijft Miquel B. ontkennen enige betrokkenheid te hebben bij de berovingen. Hij betwijfelt hoe hij herkend kan zijn, aangezien de dader volgens de getuigen een helm droeg. De rechter heeft de zaak aangehouden om getuigen verder te horen en beeldmateriaal te bekijken.
Voorlopig blijft Miquel B. gratis logeren in hechtenis, in afwachting van het vervolg van de rechtszaak.
- Column: Tijd voor partnerschappen..
- Vóór zondag neemt VHP besluit over kandidaatstelling Kadens…..
- Documentaire ‘Voor altijd gevlekt’ toont harde realiteit na…..
- Dc Josta Lewis: “Ik heb al een maand geleden om ontheffing …..
- Eerbetoon aan Surinaamse leiders..
- DNA-vergadering opnieuw geannuleerd..
- Advocaat Veira: Gedrag voorganger ‘maatschappelijk afkeuren…..
- Phagwá Milan: Muziek, bara wedstrijd en vegetarisch eten..
- Santokhi roept Indiase bedrijven op om te investeren in Sur…..
- Balloon Boy Hoax: Een Wereldwijde Sensatie..
- Uitslagen Voetbalwedstrijden – 12 maart 2025..
- Pakistan: treinkaping beëindigd, 346 gijzelaars bevrijd..
- Starlink in India: Wat zijn de beloofde internet snelheden?..
- Matinee Française in Suriname..
- Aantal stembureau’s voorlopig op 673 gesteld..
- BEP eist maatregelen tegen dc’s met dubbele petten in verki…..
- Wetgeving rond E-bikes laat op zich wachten; Amoksi schuift…..
- Ravin Changoer na twee jaar terug als voorzitter Surinaamse…..
- Toename rechtszaken tegen staat Suriname..
- Trumps verhoging van tarieven herschrijft relatie VS met La…..
- Stena Drilling investeert in ontwikkeling Guyana..