Tijdens de wekelijkse regeringsraadsvergadering op het Kabinet van de President heeft de regering de overgang van het kabinet besproken. Er is goedkeuring verleend aan enkele lopende raadsvoorstellen die gericht zijn op het ordentelijk afronden van de huidige regeerperiode. President Santokhi benadrukte dat “de democratie heeft gesproken” en riep op tot waardigheid en respect in deze fase van het nationale proces. “Als waardige Surinamers respecteren wij de wil van het volk. Wij zullen ons inzetten voor een transparante en ordentelijke transitie naar de volgende regering”, aldus het staatshoofd.
Hij heeft alle ministers verzocht om de nodige voorbereidingen te treffen binnen hun respectieve ministeries, zodat de overdracht van bestuur op een gestructureerde en efficiënte wijze kan plaatsvinden. Dit houdt onder meer in: het documenteren van beleidsvoortgang, het overdragen van lopende projecten en het beschikbaar stellen van relevante informatie aan opvolgende functionarissen.
De regering benadrukt dat een soepele machtswisseling niet alleen een teken is van bestuurlijke volwassenheid, maar ook een cruciale factor voor het behoud van nationale en internationale vertrouwen in Suriname.
- David Pinas timmert Yelyco in thriller naar mannen volleyba…..
- Mijnwerker bij thuiskomst beroofd..
- Indringer breekt woning binnen en verwondt vrouw in Wanica..
- Olieprijzen stijgen fors na Israëlische aanval op Iran..
- Constitutioneel Hof uitgehold; advocaat van Dijk sluit inte…..
- Start nieuw muziekjaar d’Orkest..
- Video -Egypte heeft inwoners van de wijk Ismaeli in Caïro b…..
- Drie gewapende overvallen in zes uur in Paramaribo en Wanic…..
- Zwaarbewapende nepagenten beroven buitenlander van 2 kg gou…..
- 13-jarige gewond bij steekincident op school..
- Suriname tegen Panama, Guatemala en El Salvador in WK-kwali…..
- Kersten verwerft 50 procent in port facility..
- Politieke val Santokhi: van beloftevol begin naar oppositie…..
- Baitali en FIRM ontwikkelen havenproject ‘Dordt’ te Commewi…..
- Ex-piloot: ‘Nieuwe poppetjes, zelfde rot, SLM blijft gegijz…..
- Reactie op: Brunswijk moet aftreden…..
- Gewapende overvallen achter elkaar in Paramaribo en Wanica..
- Kabinet houdt kaken stijf over vragen rond gelekte missives…..
- Dyon Denswil: ‘Ik heb Rotterdam Ahoy van mijn saus laten pr…..
- Buurman verwondt dronken man met ’tjap’ na woordenwisse…..
- Kabinet president richt pijlen op lek en media; zwijgt over…..