Het ministerie van Ruimtelijke Ordening en Milieu (ROM) en Fernandes Group hebben een belangrijke stap gezet in de strijd tegen plasticvervuiling. Op donderdag 13 maart hebben ROM- minister Marciano Dasai en de CEO van Fernandes Group, Bryan Renten, een Memorandum of Understanding (MoU) ondertekend, waarmee een duurzame samenwerking wordt gestart omafvalbeheer en recycling in Suriname te bevorderen.
Dit partnerschap richt zich op innovatieve oplossingen binnen de economie en het stimuleren van milieubewustzijn. De samenwerking tussen ROM en Fernandes Group heeft als doel plasticvervuiling te verminderen en duurzame afvalverwerking te bevorderen. De MoU omvat verschillende initiatieven: uitbreiding van inzamelpunten voor plastic afval en verhoging van de recyclingcapaciteit; ondersteuning van hetFUSE Kitchen-project, waarbij plastic afval wordt omgezet in bouwmaterialen; beleidsmaatregelen en belastingvoordelen om recyclinginitiatieven te stimuleren; educatieve programma’s en bewustwordingscampagnes over afvalscheiding en pilotprojecten met gerecyclede plastic bouwmaterialen.
Minister Dasai benadrukt dat afvalbeheer een gezamenlijke verantwoordelijkheid is van de overheid, de particuliere sector en burgers. “Plasticafval is een groeiend probleem in Suriname. Met Fernandes werken we aan een circulaire economie, waarbij plastic afval wordt omgezet in waardevolle bouwmaterialen. Dit initiatief is niet alleen milieuvriendelijk, maar biedt ook economische kansen.” Fernandes Group speelt al jaren een actieve rol in milieubewust ondernemen. Directeur Rentenherinnert eraan dat het bedrijf reeds eind jaren 90 begon met inzamelstructuren voor plastic flessen op scholen. “Met het FUSE Kitchen-project zetten we een nieuwe stap in duurzaam ondernemen.
We produceren kunststof planken die net zo sterk zijn als hout, maar veel langer meegaan. Dit biedt een innovatieve oplossing voor zowel afvalbeheer als de bouwsector.” Volgens de CEO produceert Suriname jaarlijks ongeveer 20 miljoen kilo plastic afval. Met de samenwerking wordt een groot deel van dit afval hergebruikt, wat de druk op stortplaatsen vermindert en de biodiversiteit beschermt. Het project start in Paramaribo met een pilotfase. De eerste focus ligt op bewustwording en het op gang brengen van afvalscheiding.
Minister Dasai moedigt burgers aan om actief deel te nemen. “We hebben maar één milieu, en het is onze verantwoordelijkheid om het te beschermen. Kleine acties, zoals plastic scheiden, maken een groot verschil.” Fernandes verwacht binnenkort de benodigde machines te ontvangen en hoopt het project in de toekomst landelijk uit te breiden. Daarnaast wordt gekeken naar verdere innovatie, zoals alternatieve duurzame verpakkingsmaterialen en samenwerkingen met andere bedrijven enorganisaties.
- Nickerie ontvangt schoolmeubilair en medische (hulp)goedere…..
- Leven Frits van Troon op witte doek..
- KTPI hoopt comeback te maken met nieuwe voorzitter..
- President ontkent: verhoging sociale uitkeringen is geen ve…..
- Ministerraad moet nog beslissen over aankoop nieuw pand voo…..
- Agrarische sector Suriname nog steeds niet voorbereid op ge…..
- Hooggerechtshof: Trump mag betalingen hulporganisaties niet…..
- Jonge vrouw om het leven gebracht door partner..
- Autobrand aan de Kasyustraat in Nickerie..
- Gratis medisch advies tijdens Heart for Women-initiatief..
- Inter Milan en Oranje-rechtsback Dumfries feliciteren SML m…..
- President Santokhi leest voor aan leerlingen van O.S. Midde…..
- SVS viert 74 jaar en zet in op vernieuwing, partnerschappen…..
- Verhoging sociale uitkeringen geen verkiezingsstunt, zegt p…..
- Leidraad voor LGBTQ+ inclusieve gezondheidszorg..
- Lectorenteam PTC deelt voortgang en plannen met president S…..
- Regen in de ochtend, onweersbuien in de middag..
- Regering keurt verhoging uitkeringen en bijstand goed..
- VES: 5.000 gezondheidszorg verleners met hoger salaris; een…..
- Hooggerechtshof VS: Trump mag ontwikkelingshulp niet onmidd…..
- Elfried Roël Gorré (80) Rotterdam 26-2-2025..