Het ministerie van Ruimtelijke Ordening en Milieu (ROM) en Fernandes Group hebben een belangrijke stap gezet in de strijd tegen plasticvervuiling. Op donderdag 13 maart hebben ROM- minister Marciano Dasai en de CEO van Fernandes Group, Bryan Renten, een Memorandum of Understanding (MoU) ondertekend, waarmee een duurzame samenwerking wordt gestart omafvalbeheer en recycling in Suriname te bevorderen.
Dit partnerschap richt zich op innovatieve oplossingen binnen de economie en het stimuleren van milieubewustzijn. De samenwerking tussen ROM en Fernandes Group heeft als doel plasticvervuiling te verminderen en duurzame afvalverwerking te bevorderen. De MoU omvat verschillende initiatieven: uitbreiding van inzamelpunten voor plastic afval en verhoging van de recyclingcapaciteit; ondersteuning van hetFUSE Kitchen-project, waarbij plastic afval wordt omgezet in bouwmaterialen; beleidsmaatregelen en belastingvoordelen om recyclinginitiatieven te stimuleren; educatieve programma’s en bewustwordingscampagnes over afvalscheiding en pilotprojecten met gerecyclede plastic bouwmaterialen.
Minister Dasai benadrukt dat afvalbeheer een gezamenlijke verantwoordelijkheid is van de overheid, de particuliere sector en burgers. “Plasticafval is een groeiend probleem in Suriname. Met Fernandes werken we aan een circulaire economie, waarbij plastic afval wordt omgezet in waardevolle bouwmaterialen. Dit initiatief is niet alleen milieuvriendelijk, maar biedt ook economische kansen.” Fernandes Group speelt al jaren een actieve rol in milieubewust ondernemen. Directeur Rentenherinnert eraan dat het bedrijf reeds eind jaren 90 begon met inzamelstructuren voor plastic flessen op scholen. “Met het FUSE Kitchen-project zetten we een nieuwe stap in duurzaam ondernemen.
We produceren kunststof planken die net zo sterk zijn als hout, maar veel langer meegaan. Dit biedt een innovatieve oplossing voor zowel afvalbeheer als de bouwsector.” Volgens de CEO produceert Suriname jaarlijks ongeveer 20 miljoen kilo plastic afval. Met de samenwerking wordt een groot deel van dit afval hergebruikt, wat de druk op stortplaatsen vermindert en de biodiversiteit beschermt. Het project start in Paramaribo met een pilotfase. De eerste focus ligt op bewustwording en het op gang brengen van afvalscheiding.
Minister Dasai moedigt burgers aan om actief deel te nemen. “We hebben maar één milieu, en het is onze verantwoordelijkheid om het te beschermen. Kleine acties, zoals plastic scheiden, maken een groot verschil.” Fernandes verwacht binnenkort de benodigde machines te ontvangen en hoopt het project in de toekomst landelijk uit te breiden. Daarnaast wordt gekeken naar verdere innovatie, zoals alternatieve duurzame verpakkingsmaterialen en samenwerkingen met andere bedrijven enorganisaties.
- Santokhi: “Spiritualiteit biedt kracht en richting in moeil…..
- Santokhi gaat voor tweede termijn; werk afmaken..
- Essed: ‘volstrekt onjuist’ dat plantages worden onteigend p…..
- De Arend zet CLD in tweede helft opzij..
- Lijken aangetroffen te Apoera, als gevolg van mogelijk boot…..
- President Santokhi wil tweede termijn om werk af te maken..
- Vier lijken geborgen omgeving Apoera..
- Man steelt grote som geld van Nederlandse vriendin en wordt…..
- Column: Borrelpraat no. 863..
- Nationale Iftar 2025: ‘Groot succes’..
- A20 presenteert kandidatenlijst voor DNA..
- Venezuela hekelt ‘illegale’ Amerikaanse deporta…..
- Prakash Sital..
- Iwan Stanley Breinburg..
- SVB-voorzitter Krishnadath gekozen in bestuur Caribische Vo…..
- Drie salesmannen vervalsen bonnen en stelen SRD 650.000 van…..
- Vrees voor overstroming door hoge waterstand Boven Suriname..
- A20 presenteert kandidatenlijst samen met DOE en PRO..
- A20 presenteert DNA-kandidaten..
- Kimmoo Taekwondo Academy domineert stijlpatroonkampioenscha…..
- VHP-Nederland betuigt volledige steun aan moederpartij bij …..