Naar aanleiding van een recente mazelenuitbraak in Texas, Verenigde Staten, heeft minister van Volksgezondheid Amar Ramadhin, benadrukt hoe belangrijk vaccinatie is om dergelijke uitbraken te voorkomen. Het Texas Department of State Health Services meldde vrijdag 90 bevestigde gevallen van mazelen, waarvan 16 patiënten in het ziekenhuis zijn opgenomen.
Minister Ramadhin stelt, dat mazelen een zeer besmettelijke infectieziekte is en dat de verspreiding ervan snel kan verlopen. “Uit de analyse van de situatie in Texas blijkt dat de meeste patiënten niet gevaccineerd waren”, aldus Ramadhin. Hij benadrukt dat organisaties zoals de CDC ( Centers for Disease Control and Prevention), WHO (Wereldgezondheidsorganisatie) en PAHO (Pan-American Health Organization) vaccinatie als de enige effectieve manier zien om infectieziekten zoals mazelen te voorkomen.
De minister uit zijn bezorgdheid over de groeiende anti-vaccinatiebeweging in sommige landen, waaronder de Verenigde Staten, die volgens hem bijdraagt aan de recente uitbraken. “In Suriname blijven wij initiatieven stimuleren en ondersteunen om iedereen, vooral kinderen, te vaccineren tegen mazelen en andere ziekten via het reguliere immunisatieprogramma,” zei Ramadhin.
Hij riep ouders op om hun kinderen volgens het vaccinatieschema te laten inenten om zichzelf en de gemeenschap te beschermen. “Vaccinatie is essentieel om uitbraken te voorkomen en de volksgezondheid te waarborgen”, concludeert de minister.
- SLM vliegt weer op route Paramaribo-Cayenne-Belem..
- Suvobo-secretaris Manhoef: ‘Nieuwe regels ter voorbereiding…..
- Ruim 150 zwarte zwaardwalvissen gestrand bij Tasmanië, wein…..
- Irène Sijpenhof – Belfor (81) Amsterdam 16-2-2025..
- Naomi Eliza Robinson (95) Paramaribo 16-2-2025..
- Onderzoek moord inspecteur Gooding voor 3e keer opgestart..
- Eddy Wijngaarde ontvangt Rotary Vocational Excellence Award…..
- Voor dodelijk aangereden door bromfietser..
- OPTSU streeft naar 8 zetels; wil een optie zijn..
- VS-deportaties leggen mensensmokkel vanuit India via Surina…..
- Inkomsten SWM nog niet op het gewenste niveau..
- KPS voert Operatie Blitz uit..
- Suriname evalueert corruptiebestrijding tijdens UNCAC revie…..
- Illegale vissers aangehouden, vergunninghouders betalen fik…..
- Twee Guyanezen aangehouden na drugsinval Ladesmastraat..
- Sollicitaties voor Ordedienst verkiezingen 2025 begonnen..
- OPTSU wordt sterke optie voor Surinaamse kiezers..
- Guyanese vissers opereerden met vervallen vergunningen derd…..
- Kinderen Mytylschool volgen spoken word en dansworkshops..
- Verzoek invrijheidstelling Jongaman in strafzaak Bordo afge…..
- DA’91 slaat alarm: ‘Onze soevereiniteit staat op het sp…..