Naar aanleiding van een recente mazelenuitbraak in Texas, Verenigde Staten, heeft minister van Volksgezondheid Amar Ramadhin, benadrukt hoe belangrijk vaccinatie is om dergelijke uitbraken te voorkomen. Het Texas Department of State Health Services meldde vrijdag 90 bevestigde gevallen van mazelen, waarvan 16 patiënten in het ziekenhuis zijn opgenomen.
Minister Ramadhin stelt, dat mazelen een zeer besmettelijke infectieziekte is en dat de verspreiding ervan snel kan verlopen. “Uit de analyse van de situatie in Texas blijkt dat de meeste patiënten niet gevaccineerd waren”, aldus Ramadhin. Hij benadrukt dat organisaties zoals de CDC ( Centers for Disease Control and Prevention), WHO (Wereldgezondheidsorganisatie) en PAHO (Pan-American Health Organization) vaccinatie als de enige effectieve manier zien om infectieziekten zoals mazelen te voorkomen.
De minister uit zijn bezorgdheid over de groeiende anti-vaccinatiebeweging in sommige landen, waaronder de Verenigde Staten, die volgens hem bijdraagt aan de recente uitbraken. “In Suriname blijven wij initiatieven stimuleren en ondersteunen om iedereen, vooral kinderen, te vaccineren tegen mazelen en andere ziekten via het reguliere immunisatieprogramma,” zei Ramadhin.
Hij riep ouders op om hun kinderen volgens het vaccinatieschema te laten inenten om zichzelf en de gemeenschap te beschermen. “Vaccinatie is essentieel om uitbraken te voorkomen en de volksgezondheid te waarborgen”, concludeert de minister.
- Update: Drugs en vuistvuurwapen aangetroffen en inbeslaggen…..
- Staatsolie: Partners boren vijf offshore exploratieputten i…..
- Politieke partijen negeren APS: “Dit is racisme en discrimi…..
- 48ste Caricom Staatshoofden Vergadering van start..
- Sollicitatie voor Ordedienst gestart..
- Verklaring BiZa wettelijke terinzagelegging kiezerslijsten …..
- Anti-corruptiewet wordt aangepast; besluit goedgekeurd..
- Extra veiligheidskleppen ingebouwd om herhaling fraude te v…..
- NDP presenteert verkiezingsprogramma..
- Begraafplaats Javaanse contractarbeiders in Sint-Michielsge…..
- Suriname strijdt tegen zwarte lijst EU: illegale visserij a…..
- Eerste drie politieke partijen geregistreerd bij CHS..
- Gedeporteerde migranten in Panama verplaatst naar junglereg…..
- Regering stuurt nota van wijziging naar DNA rond grondenrec…..
- Onafhankelijk Kiesbureau kampt met financiële uitdagingen..
- BEP kiest voor samenwerking na verkiezingsuitslag..
- MIGRATIESTROMEN IN VERHOOGDE VERSNELLING..
- Verspreide onweersbuien in de middag..
- Regering verlengt zittingstermijn governor Roemer met één j…..
- Meteodienst waarschuwt voor winderigheid en windstoten..
- Eersteklassers Lyzecks stoppen opmars Yelyco 2..