Minister Amar Ramadhin van Volksgezondheid en de vertegenwoordiger van de Pan-Amerikaanse Gezondheidsorganisatie (PAHO), dr. Yafflo, voerden vandaag overleg op het ministerie.
Suriname is al meer dan drie jaar officieel malariavrij, een mijlpaal die het resultaat is van jarenlange intensieve inspanningen van de gezondheidsautoriteiten, ondersteund door nationale en internationale partners. In dit kader heeft Suriname formeel gevraagd aan de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) om het land te erkennen als malariavrij. Minister Ramadhin werd tijdens het overleg geïnformeerd over de voortgang van dit accreditatieproces. Waarschijnlijk zal op korte termijn de uitkomst van dit proces bekend worden gemaakt.
De minister en dr. Yafflo spraken tevens over de voortgang van het HEARTS programma en de voortgang rondom de digitalisering van de gezondheidszorg. Suriname heeft sedert 2022 markante stappen gezet richting preventie van chronische ziekten via het HEARTS programma. Tevens is de digitalisering van de eerstelijnszorg ontwikkeld en is gesproken over de continuïteit van deze twee belangrijke programma’s.
De ontmoeting markeert een belangrijke stap in de voortzetting van de samenwerking tussen Suriname en de PAHO op het gebied van de Volksgezondheid. Ook werd aangehaald dat de PAHO op korte termijn officieel verhuisd naar het nieuwe gebouw van het ministerie van Volksgezondheid.
The post Minister Ramadhin en PAHO-vertegenwoordiger dr. Yafflo voeren overleg ..
- Reactie op: Brunswijk moet aftreden…..
- Gewapende overvallen achter elkaar in Paramaribo en Wanica..
- Kabinet houdt kaken stijf over vragen rond gelekte missives…..
- Dyon Denswil: ‘Ik heb Rotterdam Ahoy van mijn saus laten pr…..
- Buurman verwondt dronken man met ’tjap’ na woordenwisse…..
- Kabinet president richt pijlen op lek en media; zwijgt over…..
- Missives, miljoenen machtswellust..
- ‘Constitutioneel Hof dreigt slachtoffer te worden van polit…..
- Gewapende overval aan Lalawweg..
- Kabinet President stelt onderzoek in naar lek vertrouwelijk…..
- Kanhai: “Santokhi moet strafrechtelijk vervolgd worden”..
- Kersten stapt in havenproject Comport met 50% aandeel..
- Rover mishandelt en berooft vrouw in woning..
- Gekozenen aanvaarden bij CHS resultaat verkiezing..
- Ursila Antoinette Stena-Maarbach..
- Economische gijzeling..
- NDP-assembleelid Jones: “Wij sluiten niemand uit”..
- Acht jaar cel en SRD 50.000 boete geeïst voor cokemokkel vi…..
- Netanyahu’s aanval op Iran – strategisch keerpunt of politi…..
- Zware metalen en zwangerschapsuitkomsten: Sheila Kort promo…..
- Financieel adviseur Karamat: RVI-programma ‘levensgevaarlij…..