Minister Amar Ramadhin van Volksgezondheid en de vertegenwoordiger van de Pan-Amerikaanse Gezondheidsorganisatie (PAHO), dr. Yafflo, voerden vandaag overleg op het ministerie.
Suriname is al meer dan drie jaar officieel malariavrij, een mijlpaal die het resultaat is van jarenlange intensieve inspanningen van de gezondheidsautoriteiten, ondersteund door nationale en internationale partners. In dit kader heeft Suriname formeel gevraagd aan de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) om het land te erkennen als malariavrij. Minister Ramadhin werd tijdens het overleg geïnformeerd over de voortgang van dit accreditatieproces. Waarschijnlijk zal op korte termijn de uitkomst van dit proces bekend worden gemaakt.
De minister en dr. Yafflo spraken tevens over de voortgang van het HEARTS programma en de voortgang rondom de digitalisering van de gezondheidszorg. Suriname heeft sedert 2022 markante stappen gezet richting preventie van chronische ziekten via het HEARTS programma. Tevens is de digitalisering van de eerstelijnszorg ontwikkeld en is gesproken over de continuïteit van deze twee belangrijke programma’s.
De ontmoeting markeert een belangrijke stap in de voortzetting van de samenwerking tussen Suriname en de PAHO op het gebied van de Volksgezondheid. Ook werd aangehaald dat de PAHO op korte termijn officieel verhuisd naar het nieuwe gebouw van het ministerie van Volksgezondheid.
The post Minister Ramadhin en PAHO-vertegenwoordiger dr. Yafflo voeren overleg ..
- Emanuel Sanvisi: nieuwe muziek, nieuwe missie, zelfde hart..
- Menke verwacht dat verkiezingen bindend worden verklaard..
- Al meer dan 21 aankomende parlementariërs hebben aanvaard b…..
- Plein: ‘Het is overduidelijk, jullie stellen niets voor…..
- Kersten neemt 50% belang in Comport; versterkt positie in e…..
- Muziekproject ‘Dedication’ biedt jongeren in detentie nieuw…..
- Afobakaweg levensgevaarlijk bij regenval: “Autoriteiten doe…..
- Lijn van geneeskrachtige kruiden toe aan export..
- Sneeuwwitje en de vijf hofdwergen..
- Vijftiende editie Carifesta: ‘We moeten het unieke dat Suri…..
- NDP heeft geprofiteerd van Hindoestaanse kiezers..
- Aardig wat regen voorspeld op deze zaterdag..
- Vijfde editie van Oil & Gas Summit groter en biedt bred…..
- Studente miste rampvlucht van Air India door file op weg na…..
- Humbert Harold Wensly Pocornie (74) Amsterdam 8-6-2025..
- Israël en Iran wisselen raketaanvallen uit, angst voor esca…..
- Steven Reyme: “Uitgelekte missives een klap in het gezicht …..
- Sandrina Hunsel helpt Condor spanning terugbrengen in vrouw…..
- Heraccreditatieproces gestart voor FHR MPA-programma..
- Zorgen geuit over oliesector tijdens World Ocean Week 2025..
- PRO-ondervoorzitter Nibte kritisch over VHP: ‘Democratie is…..